Autocarul deschis avea peste tot însemnele Craiovei şi cifra cinci, de la numărul de titluri pe care Craiova le-ar fi câştigat de-a lungul timpului, dacă aseară se impunea în faţa CFR-ului.
Nu a fost totuşi cazul. Oltenii au pierdut cu 1-3, dar fanii au avut un răspuns uriaş. Sute de ultraşi i-au aşteptat pe jucători la stadion pentru a le transmite un mesaj clar: "pentru noi, sunteţi campioni".
Cristiano Bergodi rămâne la U Craiova
Deşi nu a reuşit să aducă titlul în Bănie, Cristiano Bergodi are postul asigurat pentru sezonul următor.
"Avem încredere totală în Bergodi, pentru sezonul viitor. Atât eu, cât Mihai, Sorin, toată lumea. Mergem pe mâna lui", a anunţat Gică Craioveanu după "finala" cu CFR.
- Universitatea Craiova pregătise un autocar pentru sărbătoare
 - Craiova a pierdut şansa titlului în faţa lui CFR Cluj
 - Ultimul titlu câştigat în Bănie a fost în 1991
 - Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
 - Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
 
- “Se desființează echipa!” Decizie şoc în fotbalul românesc: Constantin Budescu și-a reziliat contractul
 - Ilie Dumitrescu: “Dumnezeu să-l odihnească!” Prima reacţie după ce a murit o legendă a Stelei
 - Gluma virală făcută de Adrian Petre cu ocazia sărbătorii de Halloween
 - 10 minute de haos la finalul partidei Botoșani-Farul! S-a dictat penalty, apoi a fost anulat la VAR!
 - Florin Gardoș, mesaj dur după ce soţia lui Laurențiu Popescu a plâns în tribună, la meciul cu Sănătatea: “Poate ar fi bine…”
 
                            
                            
                        































