Închide meniul

Răspunsul dat de UEFA după cererea făcută de LPF despre Astra – Universitatea Craiova

Antena Sport Publicat: 1 august 2020, 18:03 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Comentarii
Răspunsul dat de UEFA după cererea făcută de LPF despre Astra – Universitatea Craiova

Final incendiar în Liga 1

"Căutam soluţii să se dispute jocul pe teren, în primul rând pentru acurateţea rezultatului sportiv şi în al doilea rând, pentru a nu periclita relaţia comercială pe care Liga o are cu privire la drepturile TV. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

UEFA, ca un for raţional a analizat pe conjunctură în limita regulamentului de care dispune, dat fiind faptul că este o situaţie specială care cere şi măsuri speciale. 

Au spus foarte clar că nu-i deranjează faptul că aceste jocuri se vor juca şi în afara termenului impus de ei, atâta timp cât nu intervin în stabilirea clasamentului final. Rezultatul de aseară putem spune că este în favoarea unei rezolvări pe teren a acestor jocuri. 

Ne-am declarat disponibilitatea de a supune oricărei decizii care va avea ca rezultat disputarea partidelor pe teren", a spus Claudiu Popa, citat de sport.ro.

Decizia în legătură cu partida dintre Astra şi Universitatea Craiova va fi luată de LPF luni. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 27 oct.
Doliu în fotbalul spaniol! A murit un fost mare portar al lui Real Madrid şi al Valenciei
23:38 27 oct.
Cristi Manea a dezvăluit “secretul” lui Costel Gâlcă care aduce victorii: “Sunt multe echipe”
23:20 27 oct.
Costel Gâlcă a anunţat o schimbare la Rapid după ce giuleştenii au umilit-o pe Unirea Slobozia în campionat!
23:14 27 oct.
Alex Dobre pune presiune pe Mircea Lucescu: “E o dezamăgire atunci când nu joci”
23:03 27 oct.
“O victorie mare” Reacţia lui Claudiu Petrila după Rapid – Unirea Slobozia 4-1! A marcat primul gol după 3 luni
22:51 27 oct.
“Mă simt foarte rău” Reacţia lui Papeau după ce a revenit în Giuleşti, iar echipa lui a fost umilită de Rapid!
1 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 2 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 3 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 4 Gigi Becali, reacţie furibundă după conflictul dintre Florin Tănase şi Giovanni Becali: “Eu nu am nevoie de sifoane” 5 Ce le-a spus Dennis Politic suporterilor, în faţa autocarului, după ce n-a jucat niciun minut în FCSB – UTA 4-0 6 EXCLUSIVCamelia Voinea a anunţat că deschide proces după declaraţiile Denisei Golgotă: “Am luat legătura cu avocaţii”
Citește și