Astra – Craiova s-a amânat după ce au apărut mai multe cazuri de coronavirus la giurgiuveni. Şumudică s-a arătat stupediat de faptul că există riscul ca titlul de campioană să se decidă la masa verde.
"Am rămas un pic uimit, m-am întors în ţară şi aşteptam cu nerăbdare acest joc dintre Craiova şi Astra. Am aflat cu stupoare, nu ştiu care este protocolul în România. Poate o să pară subiectiv. În Turcia jucătorul depistat pozitiv este dat la o parte şi se continuă jocul, se decide totul pe teren.
Eu consider că nu avem nevoie să ne aducem aminte peste un deceniu despre cazul bricheta, iar acum să avem cazul corona şi să fie declarată o campioană în afara terenului. Nu este normal, nu este loial, pentru mine lasă de dorit.
Am informaţii şi se va adeveri că acest meci se va juca. Se va juca atunci când nu va mai afecta cu nimic. Există o dată, cred că 12 august. Dacă Craiova sau CFR va fi matematic campioană, acest meci se va juca dacă nu va afecta echipa campioană. Nu mi se pare normal ceea ce se întâmplă, este tragic. Dacă o campioană se decide de acest virus sau de nişte reguli, rămânem în istoria fotbalului mondial", a spus Marius Şumudică la Digisport.
Şumudică: "În momentul în care pierde 2 meciuri este retrogradată"
"Într-o zi sau două UEFA trimite o hârtie ca să se joace meciul dacă nu influenţează lupta la titlu.
Jucătorii Astrei aveau bonusuri de primit, consistente, cât pentru un an de zile…plus primă de podium. În momentul în care pierde 2 meciuri este retrogradată. Nu riscă să pierzi două meciuri cu 0-3", a mai spus Şumudică.
- Marius Şumudică nu vrea ca oltenii să câştige la masa verde
- Şumudică, revoltat după ce Astra - Craiova s-a amânat
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ilie Stan începe lupta pentru banii neprimiți de la Gloria Buzău: “Ai la dispoziție 6 mil. de € și nu reușești”
- Adrian Mititelu, discurs manifest înainte de procesul în care se decide palmaresul “U” Craiova: “Abuzuri uriașe”
- Achiziție spectaculoasă pentru o echipă din Liga 3 chiar în Ajunul Crăciunului: “Un club serios înseamnă și condiții”
- Alex Chipciu a vorbit de relaţia lui cu alcoolul: “Îmi permiteam excese, pahare în plus”! Decizia radicală luată
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
































