Închide meniul

LPF a stabilit orele meciurilor de vineri! Craiova ar putea deveni campioană înainte de ultima etapa

Silviu Corneanu Publicat: 30 iulie 2020, 15:33 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Comentarii
LPF a stabilit orele meciurilor de vineri! Craiova ar putea deveni campioană înainte de ultima etapa

Fază din meciul CFR - Craiova

Astfel, Astra şi Craiova vor juca restanţa vineri, de la ora 18:45, la Giurgiu, asta dacă testele de COVID-19 vor fi negative, iar DSP-ul le va permite, anunţă Digi Sport.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Reprogramarea partidei de la Giurgiu a dat peste cap şi meciul restanţa dintre FCSB şi CFR. LPF a mutat ora jocului de la 20:30, la 21:45, după cum anunţă sursa citată mai sus.

Craiova ar putea cuceri titlul încă de vineri

În altă ordine de idei, titlul în Liga 1 s-ar putea decide încă de mâine. Oltenii ar putea deveni campioni înainte să mai aştepte ultima etapă, acolo unde se vor duela cu CFR.

Ca Universitatea din Craiova să ia campionatul ar trebui să câştige partida cu Astra, iar ardelenii să piardă pe terenul celor de la FCSB.

Ambele meciuri vor fi în format live text pe antenasport.ro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
23:29 13 dec.
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19 13 dec.
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03 13 dec.
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 4 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
Citește și