Închide meniul

DSP Cluj, anunţ de ultimă oră despre testele de la CFR! Dan Petrescu este în continuare internat

Silviu Corneanu Publicat: 26 iulie 2020, 18:09 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:32

Comentarii
DSP Cluj, anunţ de ultimă oră despre testele de la CFR! Dan Petrescu este în continuare internat

Mediafax Foto / Dan Horia Tautan via Hepta

Mihai Moisescu, directorul executiv adjunct de sănătate publică de la DSP Cluj, susţine că Dan Petrescu este în continuare internat în spital. Acesta a dezvăluit câţi oameni de la CFR au fost testaţi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Grupul echipei CFR este de 50 de oameni, nu toți au fost infectați, nu toți au fost împreună, așa că nu se poate vorbi că au fost greșite 20 de teste sau mai știu eu ce minuni. 

Eu spun că pe unii i-am ținut sub observație. Marele nostru fotbalist, care este acum antrenor la Cluj (n.r. – Dan Petrescu) este în continuare internat din câte știu", a declarat Mihai Moisescu, pentru Prosport.

Mihai Moisescu: "Nu mă interesează meciurile lor"

Directorul executiv adjunct de la DSP Cluj a confirmat informaţiile AntenSport, conform cărora ultimele teste de la CFR au fost negative.

"Nu pot vorbi eu de ce ies unele rezultate într-un anumit mod, asta ține de laboratoare. Eu pot doar să interpretez ceea ce primesc. Pot să vă spun că după ce o să am toate datele voi încerca să închid ancheta epidemiologică.

Reclamă
Reclamă

Vă spun sincer că pe mine nu mă interesează meciurile lor. Îmi pare rău, înțeleg că au fost campioni anul trecut, dar eu sunt pus aici să am grijă de sănătatea oamenilor. Pe mine mă interesează să nu mai genereze infecție sau să răspândească virusul.

Mihai Moisescu: "A fost un test pozitiv şi două teste negative"

A fost un test pozitiv și două teste negative. Aștept să le văd și pe ultimele. Asta ar însemna că persoanele respective nu mai transmit infecția. Ce este foarte important de știut este că decizia de a se întoarce jucătorii ține și de alți factori, nu doar de cele două teste negative.

Ancheta epidemiologică vizează și dacă au intrat în contact cu alte persoane, dacă au stat izolați. Din ce am înțeles, fotbaliștii au stat 10 zile, care e aproape ca și o carantină impusă de club", a mai spus Moisescu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:36 5 feb.
“Ne-am atins obiectivul!” Elias Charalambous încrezător în şansele FCSB pentru play-off. De ce nu a jucat Ngezana
23:15 5 feb.
BREAKING NEWSDennis Politic a plecat de la FCSB! Anunțul făcut de campioana României
23:12 5 feb.
Salariu dublat pentru un titular de la FCSB, după victoria cu Botoșani. Anunțul lui Gigi Becali: „Asta e promisiunea”
23:09 5 feb.
VideoIftime: “Suntem cu apa până la gât!” De ce nu mai crede în play-off
22:56 5 feb.
Gigi Becali a spus de ce l-a lăsat pe bancă pe Daniel Bîrligea, în FCSB – Botoșani 2-1: „Eu sunt stăpân, restul slujitori”
22:56 5 feb.
Darius Olaru rămâne cu picioarele pe pământ, după victoria cu Botoșani: „Ne-am făcut meciul singuri greu”
1 Dennis Politic pleacă de la FCSB, dar rămâne în Liga 1! Echipa cu care va semna 2 BREAKING NEWSAdrian Mititelu a câștigat procesul pentru palmaresul Universității Craiova! Lovitură pentru Rotaru 3 FotoAfacerea uriaşă pe care Gigi Becali se chinuie să o vândă de ani buni: “M-am gândit să îi dau în judecată” 4 Destinaţie surpriză pentru portarul FCSB. Gigi Becali îşi dă acordul: “Eu spun că vrea” 5 Daniel Pancu a anunțat în direct noul transfer al lui CFR Cluj. Jucătorul asociat cu FCSB semnează cu rivala 6 “Mititelu nu a avut nimic” Prima reacţie din partea Universităţii Craiova după decizia privind palmaresul
Citește și