Dinamo, atac dur la FRF! "Au trimis intenţionat pe cineva care nu avea dreptul"

Silviu Corneanu Publicat: 17 iulie 2020, 17:53 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:34

Comentarii
Dinamo, atac dur la FRF! "Au trimis intenţionat pe cineva care nu avea dreptul"

Fază din meciul Dinamo - FCSB

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Sesizarea FRF a fost respinsă pentru că a fost făcută de o persoană care nu avea dreptul. Dănciulescu consideră că Federaţia a trimis intenţionat pe cineva care nu avea dreptul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dănciulescu: "Eu aş merge la TAS"

"Ştiam că sesizarea va fi respinsă. FRF ar fi trebuit să-şi acopere propria greşeală. Ştiam că va fi respinsă. Eu aş merge mai departe la TAS. Cred că au trimis intenţionat pe cineva care nu avea dreptul. 

Dacă aş decide eu, aş merge mai departe la TAS. Principala vină este a Federaţiei. Dacă nu erau sesizaţi de ofiţerul nostru de presă, totul se acoperea", a declarat Ionel Dănciulescu la Digi Sport.

Decizia Comsiei de Disciplină

Federaţia Română de Fotbal s-a autosesizat, dar Comisia de Disciplină şi Etică le-a dat dreptate celor de la FCSB, astfel că echipa lui Gigi Becali va juca finala Cupei României.

"În temeiul art. 83.10.1 din RD al FRF coroborat cu art. 25 din ROAF rap.la art. 36 C.pr.civ. admite excepția lipsei calității procesuale active a Secretarului General al FRF invocată din oficiu.

Reclamă
Reclamă

Respinge sesizarea Secretarului General al FRF, ca fiind formulată de o persoană fără calitate procesuală activă", se arată în comunicatul emis de FRF.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:28

Victor Angelescu a confirmat transferul fostului jucător de la FCSB: „A fost ideea lui să-l aducem”

10:03

„E un fenomen”. Jucătorul care l-a impresionat pe Thierry Henry, după demonstrația de forță a Franței. Nu e Mbappe!

9:55

Programul zilei a 21-a de la Campionatul Mondial | Anglia lui Harry Kane luptă pentru optimi

9:54

Selecţionerul şi-a anunţat plecarea într-o conferinţă furibundă, după eliminarea ruşinoasă de la Mondial: “E foarte dureros”

9:44

Anglia – DR Congo LIVE VIDEO (19:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Englezii nu iau în calcul un pas greşit

9:23

Darius Olaru, debut în forță la Union SG. Ce a reușit fostul căpitan de la FCSB, la primul meci bifat pentru noua echipă

1 Kylian Mbappe a scris istorie! Recordul doborât de superstarul francez la Cupa Mondială 2 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 3 Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei 4 “Ofertă scandaloasă!” Florentino Perez sparge banca pentru starul de la Cupa Mondială! Real Madrid, gata să doboare recordul 5 Decizie “bombă” la Dinamo! “Câinii” renunţă la unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei 6 Harry Kane, lovitură uriaşă şi contract de 90 de milioane de euro. Atacantul Angliei e gata să semneze
Citește și