Închide meniul

Bogdan Vintilă, făcut praf după prestațiile de la FCSB. ”E luat de la copii! Becali știe că a adus doar un antrenor secund”

Antena Sport Publicat: 5 iulie 2020, 13:29 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:36

Comentarii
Bogdan Vintilă, făcut praf după prestațiile de la FCSB. ”E luat de la copii! Becali știe că a adus doar un antrenor secund”

Bogdan Vintilă, făcut praf după prestațiile de la FCSB. ”E luat de la copii! Becali știe că a adus doar un antrenor secund”

FCSB a remizat cu Botoșani, scor 1-1, ratând șansa să se depărteze de echipele cu care se află în lupta pentru podium în Liga 1. Gigi Becali a fost și el nemulțumit de Vintilă, care are șanse mici să continue la echipa bucureșteană din stagiunea viitoare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dumitru Dragomir, cuvinte dure la adresa lui Vintilă

Chiar dacă Becali îl va schimba, cel mai probabil, pe Vintilă, Dragomir spune că ar mai merita o șansă. Înainte să ajungă la FCSB, Vintilă a lucrat ca antrenor cu portarii.

”Ce să facă, mă, frate Vintilă? El oricum este antrenor secund la FCSB, iar Gigi știa de la început că își aduce doar antrenor secund la echipă. Ce pretenții poți să ai când îți aduci la echipă un antrenor care câștiga undeva la 500 de euro salariu, iar acum ajunge la 5.000 pe lună? Nu uitați că pe Vintilă l-a luat de la copii. Voi credeți că Gigi nu îi face echipa lui Vintilă sau nu face schimbările? Mă faceți să râd. Nu pot să înțeleg cum Vintilă nu a fost în stare să se înțeleagă cu Adi Popa, deoarece Popa nu este un jucător slab.

Dar, chiar și așa, Vintilă a făcut minuni la FCSB. A luat echipa de pe ultimul loc, însă nu este vina lui Vintilă că FCSB are doar patru fotbaliști de valoare, iar restul sunt de umplutură. Hai să spun totuși, că pe restul îi putem numi doar sportivi, ca să nu îmi spuenți că sunt dur cu ei. Acolo în echipă sau în lotul lui FCSB sunt și jucători de perspectivă, dar mulți s-au născut talente și mor speranțe, vă dau scris încă de acum. Hai să fim serioși! Am văzut meciul lor cu Botoșani, iar dacă Tănase așa crede el că merită să trateze faza aia clară de gol, atunci m-am convins și de el. Ce vină mai are acum Vintilă?  Eu zic că Gigi trebuei să îl lase și la anul la echipă, că dacă o să își aducă un alt antrenor tot un antrenor secund o să își caute”, a spus Dragomir, pentru ProSport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:51
Eroul Trubin a recunoscut că habar n-avea că Benfica mai avea nevoie de un gol. “A fost un moment de nebunie”
8:43
Cine sunt “papagalii” atacați de Charalambous? Gică Craiova, reacție spumoasă: “De-aia am venit îmbrăcat în galben”
8:38
Ce a putut face portarul Trubin chiar înainte să înscrie golul din prelungirile meciului Benfica – Real Madrid 4-2
8:23
Kylian Mbappe, reacţie fără precedent după ce Real Madrid a fost învinsă de Benfica: “Am jucat teribil, nu am explicaţii”
8:23
“E o mare plăcere să-ți revezi prietenii”. Jose Mourinho, despre o eventuală confruntare în Ligă cu Inter și Chivu
8:10
Ce a spus Cristi Chivu despre un posibil duel cu Jose Mourinho, după ce Inter a ratat calificarea în optimile Champions League
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Adama Traore a semnat cu West Ham 4 Kyros Vassaras, măsură dură după UTA – Rapid! Arbitrul a fost pedepsit 5 Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată” 6 “Nu se poate aşa ceva” Titi Aur a reacţionat după informaţiile legate de posibila cauză a accidentului!
Citește și