Închide meniul

Harlem Gnohere, un nou atac la adresa lui Gigi Becali. ”Voia să mă vândă cu 10 milioane de euro! Acum e fericit că am plecat”

Antena Sport Publicat: 10 iunie 2020, 12:03 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:25

Comentarii
Harlem Gnohere, un nou atac la adresa lui Gigi Becali. ”Voia să mă vândă cu 10 milioane de euro! Acum e fericit că am plecat”

Harlem Gnohere, un nou atac la adresa lui Gigi Becali. ”Voia să mă vândă cu 10 milioane de euro! Acum e fericit că am plecat”

”Bizonul” susține că a renunțat la o parte din salariu pentru a pleca de roș-albaștri, fiind nemulțumit în același timp de faptul că Bogdan Vintilă, antrenorul echipei, a încasat în continuare salariul întreg pe toată perioada pandemiei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Harlem Gnohere: ”I-am zis că vreau să plec domnului Becali”

”Eu mă simt bine, foarte bine după ce acum am devenit liber. Pentru că mă pot angaja unde vreau eu și, din acest motiv, mă simt foarte bine. Nu i-am luat bani domnului Becali. I-am zis că vreau doar să plec, că renunț la anul pe care-l mai aveam de contract, că vreau doar să plec, pentru că știu foarte bine cum e.

Dar, înainte să avem probleme cu contractele, eram deja în șomaj tehnic. Deci, eu pot spune că nu m-au întrebat «Bizonule, putem să-ți micșorăm salariul precum celorlalți jucători?». Și dacă m-ar fi întrebat, eu aș fi zis da. Când este șomaj tehnic și antrenorul primește tot salariul, iar tu doar 800 de euro, atunci este o problemă”, a declarat Gnohere, pentru ProSport.

Harlem Gnohere: ”Becali voia să mă vândă cu 10 milioane de euro”

Gnohere mai spune faptul că Becali nu-l aprecia în ultimul timp la adevărata sa valoare, iar în ultimele zile a încercat să scape de el.

”De exemplu, ieri am primit un mesaj de la un suporter pe Instagram care zicea că Becali a spus după meciul cu Hajduk, împotriva croaților, când am dat cele două goluri, unul în ultimul minut, că Bizonul nu pleacă și că dacă pleacă îl vând pe 10 milioane. Iar azi spune că este fericit că am plecat, că nu am jucat unele meciuri pentru că eram gras.

Reclamă
Reclamă

De când joc eu fotbal, nu am cunoscut niciodată un președinte de club care, după fiecare meci, să-și critice jucătorii. Este prima dată”, a mai povestit Gnohere, pentru sursa citată.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:01
VIDEOFerrari și-a prezentat monopostul pentru sezonul 2026 din Formula 1. Imagini spectaculoase
13:24
S-a făcut! Botoşani îl aduce în Liga 1 pe fostul jucător de la FCSB! Lovitura dată de Iftime
13:20
LIVE TEXTGabriela Ruse – Mirra Andreeva se joacă ACUM, în turul 3 la Australian Open! Românca, în fața unei performanțe uriașe
13:18
Ultimele detalii despre accidentarea lui Florin Tănase. Ce se întâmplă cu jucătorul înainte de FCSB – CFR Cluj
13:12
Soţia lui Novak Djokovic, intervenţie directă în scandalul dintre Cîrstea şi Osaka: “E lipsă de respect”
12:40
Hermannstadt – Dinamo LIVE TEXT (20:30). „Câinii” pot urca pe primul loc, dacă-l înving pe Dorinel Munteanu. Echipele probabile
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 Primul jucător dat afară de Gigi Becali de la FCSB, după ruşinea de la Zagreb: “Poate să plece de mâine” 4 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor 5 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 6 Mihai Stoica, anunţ despre transferuri înainte de Dinamo Zagreb – FCSB! Ce face cu cele 6 milioane de la Gigi Becali
Citește și