Până la urmă, Gigi Becali a spus "nu" ofertei pentru Florinel Coman. Vărul patronului FCSB, Victor Becali, a dezvăluit că nici lui Coman nu îi convenea să plece în MSL.
„Eu îmi doresc să plece. Eu simt că va pleca. Cred că va fi un moment bun în care să facă pasul. Sincer să spun, MLS nu era o destinație bună. Nici el nu era încântat de idee, adică își dorește un alt fotbal, cu tot respectul pentru ceea ce se întâmplă în Statele Unite. Nu se ridică la nivelul Europei. Eu cred că Florinel face față cu brio la echipe puternice din Europa. Poate fi capabil să facă pasul la o echipă de mijlocul clasamentului din Anglia și într-un an, doi, să facă pasul mai sus”, a spus Victor Becali la gsp.ro.
Americanii au aflat salariul uriaș oferit de Orlando City lui Florinel Coman
Americanii au aflat și salariul propus de Orlando City lui Florinel Coman.
”Din câte se pare, Orlando a ajuns deja la un acord pe 4 ani cu jucătorul, pentru un salariu de 1.000.000 de dolari pe an, dar oferta inițială a celor de la City a fost sub pretențiile lui Becali.
Gigi Becali așteaptă un răspuns de la Orlando după sărbătorile pascale. Rămâne de văzut dacă săptămâna viitoare cei de la Orlando vor reveni la negocieri cu FCSB sau vor continua să mai caute alți jucători”, scriau, la acel moment, cei de la theroarpod.com.
- Florinel Coman a fost dorit de Orlando City
- Gigi Becalia fost nemulţumit de suma de transfer
- Ce nu i-a convenit şi lui Coman
- Spania - Belgia e vineri, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Norvegia - Anglia e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Constantin Budescu, aproape de revenire! Echipa cu care e gata să semneze
- Ionuţ Şerban, gata de revenirea pe teren, după o luptă grea cu o boală teribilă! Echipa cu care s-a înţeles
- Decesul lui Radu Mărginean: Tatăl fostului fotbalist i-a implorat în genunchi pe medici să îi salveze fiul!
- FRF, prima reacţie după ce au fost aprobate modificările la Legea 4! Ce se schimbă pe stadionale din România
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
































