CFR Cluj, prima victorie după pandemie. Ce echipă a folosit Dan Petrescu în amicalul cu Hermannstadt

Antena Sport Publicat: 6 iunie 2020, 17:39 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:25

Facebook / CFR Cluj

Partida s-a desfășurat pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” fără spectatori, iar Dan Petrescu a început cu un prim 11 experimental în prima repriză. Doar Boli, Chipciu sau Cristi Manea sunt numele ce ar putea juca duminica viitoare, în derby-ul cu FCSB pentru titlul din Liga 1.

CFR Cluj a câștigat cu 2-1 amicalul cu Hermannstadt

CFR Cluj a deschis scorul prin Rondon, care a punctat în minutul 39. În partea secundă francezul Michaël Pereira a mărit avantajul campionilor în minutul 53, iar oaspeții au redus din diferență prin Yazalde, în minutul 59.

Printre absențele notabile din tabăra clujenilor se numără portarul Arlauskis, care a stat 14 zile în carantină, dar și George Țucudean. Cei doi au urmărit partida din tribune.

Echipele de start:

CFR Cluj: Sandomierski – Cr. Manea, Boli, D. Ciobotariu, Cestor – Chipciu, L. Aurelio, M. Pereira, Golofca – Rondon, Petrila
Rezerve: Hindrich – I. Rus, Păun, Djokovic, Hoban, Omrani, Bordeianu, Camora, Vinicius, Susic, Burcă, Costache, Itu, Joca
Antrenor: Dan Petrescu

Hermannstadt: Cristiano – Vodă, Viera, Stoica, Opruț – P. Petrescu, Pires, Dâlbea, Cordea – Sîntean, Bălan
Rezerve: Novio, I. Pop, Tătar, Luchin, Busu, Almedia, Dumitriu, Buzan, Caiado, Yazalde, Dobrosavlevici
Antrenor: Vasiel Miriuță

1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”
1
21:48
Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului