Măsura cantonamentului-carantină nu mai este obligatorie, după ce mai mulţi conducători şi jucători s-au revoltat. Stroe a adus noi lămuriri în privinţa prevederilor din protocolul de reluare a competiţiilor.
"Recomandarea noastră fermă a fost să se facă în regim de cantonament, de izolare, cu testare, cu calendar bine stabilit. Am specificat în ordin foarte clar că, în condiţiile în care cluburile decid să renunţe la cantonament, o vor face sub semnătură, în condiţiile legii şi asumând că sănătatea fotbaliştilor este protejată.
"Riscul infectării creşte semnificativ"
Ei îşi asumă responsabilitatea pentru sănătatea fotbaliştilor. Îşi doresc vizite la familie…cum vor controla toate activităţile fotbaliştilor, astfel încât sănătatea lor să fie asigurată?!
Dacă cineva dă drumul acestor sportivi acasă şi apoi revin la antrenament, riscul infectării creşte semnificativ", a declarat Ionuţ Stroe în cadrul unei conferinţe organizate de Ministerul Tineretului şi Sportului.
- Cantonamentul în perioada campionatului nu mai este obligatoriu
- Liga 1 se va relua în weekendul 13-14 iunie
- Ionuţ Stroe a susţinut o conferinţă de presă
- Argentina - Austria e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Franța - Iraq e luni spre marți noapte, de la ora 00:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
- Dorinel Munteanu şi-a găsit echipă şi semnează, după retrogradarea cu Hermannstadt: “Discuţii finale”
































