Închide meniul

Se întâmplă în Liga 1! "De când e starea de urgenţă am luat 1.400 de lei"

Antena Sport Publicat: 27 mai 2020, 9:45 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:27

Comentarii
Se întâmplă în Liga 1! "De când e starea de urgenţă am luat 1.400 de lei"

Problemele financiare au afectat Liga 1

Clubul din Mediaş a fost printre primele din Liga 1 care şi-a trimis jucătorii în şomaj tehnic, începând cu data de 1 aprilie. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"De când e starea de urgență am luat 1.400 de lei. Am fost să îi fac vaccinul celui mic și am plătit 800 de lei. De acum înainte o să ne gândim mai bine când facem anumite investiții. O să fim mai atenți la cum cheltuim banii", a spus Neluț Roșu pentru ProSport

Edi Iordănescu a plecat de la Gaz Metan Mediaş

Edi Iordănescu n-a mai revenit la antrenamentele echipei şi nu pare dispus să îşi prelungească contractul de la Mediaş, care expiră pe 30 iunie. 

"Faptul că apucam încă un meci-două maxim, practic nu avea rost să mai prelungesc o lună şi ceva, neavând garanţie legat de ceea ce se întâmplă în sezonul următor. Ori se pot strânge resursele necesare pentru un buget cel puţin la fel de bun ca ăsta, în sensul în care să-i dea şanse pentru o luptă la play-off din nou şi eventual şi o cupă europeană, echipa ieşind în următoarea perioadă din insolvenţă, ori atunci nu mai are sens să prelungesc. Este albă sau neagră, din punctul meu de vedere", a spus Edi Iordănescu pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:10
VIDEOPorto – Gil Vicente 3-0. Liderul a făcut spectacol. Oaspeții au terminat partida în 10 oameni
23:47 26 ian.
Marius Șumudică nu renunță! Declarația acestuia după eșecul cu Al-Ittihad
23:36 26 ian.
Negocieri avansate pentru o plecare de la Rapid. Oficialii giuleștenilor au confirmat, după victoria cu UTA
23:03 26 ian.
Adrian Mihalcea, mesaj ferm despre șansele la play-off, după UTA – Rapid 1-2: „La noi totul e calculat”
22:56 26 ian.
Joao Lameira pleacă de la Oțelul! Unde ajunge fotbalistul dorit de FCSB și Rapid. Cât a costat transferul
22:44 26 ian.
Victor Angelescu a anunțat un nou transfer la Rapid, după victoria cu UTA: „A făcut vizita medicală, va semna”
1 Chivu și Inter, “ignorați” de Allegri după Roma – Milan 1-1. “Rossonerii” au pierdut teren în lupta la titlu 2 Jucătorul de care se desparte Universitatea Craiova. “Sunt deciziile antrenorului” 3 Decizia luată de Petrolul în privința demiterii lui Eugen Neagoe 4 Gigi Becali, după ședința cu jucătorii FCSB-ului: „I-am luat pe rând, asta le-am zis”. Ce măsură radicală a anunțat 5 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Şedinţă de urgenţă în cantonamentul FCSB-ului după umilinţa cu CFR Cluj 6 Șoc la FCSB! Fanii au vrut să le vandalizeze mașinile. Gheorghe Mustață: “I-aș prinde și i-aș urechea puțin”
Citește și