Antrenorul așteaptă acum ca toți fotbaliștii cu contracte scadente la finalul lunii iunie 2020 să semneze prelungirea înțelegerii.
Adrian Mihalcea: S-a revenit la contractele inițiale
"S-a revenit la contractele inițiale, după expirarea stării de urgență. Starea de suspendare a contractelor s-a terminat și am revenit la contractele normale. Băieții au fost remarcabili, au semnat prelungirea.
Sunt discuții cu ceilalți, care, cu siguranță, vor semna săptămâna viitoare. N-au semnat, nu contează cine. Sunt de-ai noștri și vor semna! Sunt discuții.
Când semnează, o să vă spun cine sunt aceștia. Sunt discuții între ei și cei din conducere. O vor rezolva între ei. Bineînțeles că știu și ei ce îmi doresc de la toți. Va fi o perioadă extrem de aglomerată și avem nevoie de toți jucătorii", a spus Mihalcea, la Digi Sport.
Inițial, 10 jucători s-au aflat în situația de a nu dori să semneze prelungirea contractelor: Diego Fabbrini, Mattia Montini, Ante Puljic, Ioan Filip, Kristian Kostrna, Szabolcs Kilyen, Mamoutou N'Diaye, Ionuț Șerban, Filip Mrzljak și Robert Moldoveanu.
Dintre ei, doar doi au mai rămas cu înțelegerile neprelungite.
- Anunțul a fost făcut de Adrian Mihalcea
- Ce se întâmplă cu jucătorii care au contracte până pe 30 iunie 2020
- Spania - Belgia e vineri, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Norvegia - Anglia e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Constantin Budescu, aproape de revenire! Echipa cu care e gata să semneze
- Ionuţ Şerban, gata de revenirea pe teren, după o luptă grea cu o boală teribilă! Echipa cu care s-a înţeles
- Decesul lui Radu Mărginean: Tatăl fostului fotbalist i-a implorat în genunchi pe medici să îi salveze fiul!
- FRF, prima reacţie după ce au fost aprobate modificările la Legea 4! Ce se schimbă pe stadionale din România
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
































