Mijlocașul a fost adus în urmă cu 7 ani în Ștefan cel Mare, de la Sportul Studențesc. În cazul în care va pleca, câinii trebuie să-i plătească lui Vasile Șiman 1 milion de euro!
Ionuț Șerban nu își mai dorește să rămână la Dinamo
Contractul lui Șerban expiră pe 30 iunie. Jucătorul de 24 de ani a purtat deja negocieri cu Bogdan Bălănescu, dar nu este mulțumit de oferta primită
"E adevarat, nu am ajuns la un acord când am discutat ultima oară. Rămăsese că nu prelungim. Eu le-am zis că rămân la Dinamo doar dacă voi juca. Dacă va fi ca până acum, nu mai vreau să stau! Am vrut garanții. Ei mi-au raspuns că nu-mi pot garanta asta.
Nu am acceptat un salariu mai mic. Nu e vorba de bani, dar nici nu pot accepta mai puțin decât am în acest moment. Nu pot să las de la mine mai mult decât am lăsat toți anii aceștia", a declarat Ionuț Șerban pentru Prosport.
Din 2013 și până în prezent, mijlocașul a înscris un gol în 59 de meciuri de campionat. De un an nu a mai jucat niciun meci oficial, iar cota lui de piață a ajuns 50.000 de euro.
- Mijlocașul este din 2013 la Dinamo
- Nu a jucat în niciun meci în acest sezon
- Oferta financiară pe care a primit-o nu l-a mulțumit
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ce i-a reproşat Burleanu lui Gino Iorgulescu, după modificarea regulamentului în urma revoltei lui Gigi Becali!
- Răzvan Burleanu a anunţat o modificare importantă în fotbalul românesc!
- Cum a uimit o vedetă de la naționala României un campionat de top: “Ne întrebam dacă a venit Zidane”
- Ce șanse au FCSB, CFR și Craiova să treacă mai departe de adversarele lor din Europa? Verdictul specialiștilor
- Cum arată clasamentul coeficienților UEFA după meciurile celor de la FCSB, CFR și Craiova. România a coborât