Chiar dacă negocierile nu au picat, Negoiță recunoaște că acestea au intrat într-un impas. Omul de afaceri a anunțat că următoarele zile vor fi decisive pentru vânzarea clubului.
”Nici nu au picat, dar nici nu stau în picioare negocierile. Vedem, se lucrează. Suntem încă în discuții. Vom vedea săptămâna viitoare sigur”, a spus Ionuț Negoiță pentru AntenaSport.
Ionuț Negoiță le-a cerut garanții spaniolilor
Ionuț Negoiță își dorește să vândă clubul cu un leu, în condițiile în care datoriile lui Dinamo se ridică la 18 milioane de lei. Pentru a fi sigur că spaniolii au bani să le plătească, le-a cerut acestora să probeze că dispun de suma necesară. Conform GSP, Herminio nu a putut să ofere nicio garanție și a bătut imediat în retragere.
Ibericul chiar a recunoscut că nu are bani în conturi. Planul era să facă rost de suma necesară prin vânzarea celor mai buni jucători din lot. Ioan Andone garantase pentru grupul de investitori spanioli și era convins că acesta poate salva, in extremis, clubul.
Dinamo poate reuși totuși să primească licența pentru sezonul viitor. Fanii au strâns cei 180.000 de euro necesari prin programul "Doar Dinamo București". Chiar dacă suma trebuia plătită până la finalul acestei luni, UEFA a permis amânarea datei limită pentru 31 mai.
- Ionuț Negoiță negociază cu spaniolii vânzarea clubului Dinamo
- Negoiță vinde clubul cu un leu
- Negocierile sunt în plină desfășurare
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ronaldinho revine în România! Evenimentul la care starul brazilian și-a anunțat participarea
- Virgil Ghiță, printre cei mai slabi de pe teren în înfrângerea dureroasă cu Hertha! Ce notă a primit românul
- Un dublu campion al României, aproape de a semna în Liga a 3-a!
- Decizia luată de Adrian Mititelu, după ce FCU Craiova a fost exclusă din toate competițiile
- Fotbalistul pe care Manchester United a plătit 60 de milioane de euro, transfer surprinzător în Mexic!