Pe Craioveanu pandemia l-a prins în Spania, țară grav afectată de coronavirus. Ideea de a merge în Turcia alături de jucătorii Craiovei îi surâde fostului internațional.
"Am auzit că o să plecăm în Antalya la începutul lui mai şi chiar aş vrea să mă duc şi eu, că m-am plictisit acasă", a declarat Gică Craioveanu pentru AntenaSport.
Gică Craioveanu, îngrijorat de schimbările de la Craiova
Universitatea Craiova a început să rezilieze din contractele jucătorilor: Tiago Ferreira, Florin Gardoș, Marius Briceag sau Ivan Martic se numără printre cei care s-au despărțit de club în ultimele zile.
"Sunt jucători foarte importanţi, care au adus un plus la noi, la Craiova, în primul rând Martic, care mie mi s-a părut un fotbalist deosebit, dar asta e, viaţa continuă. Eu chiar l-am apreciat foarte mult pentru că a fost un profesionist, un jucător deosebit, care ne-a adus un plus de valoare. La fel și Tiago, dar mie Martic mi s-a părut jucătorul cel mai important pe care l-am avut noi în ultimii ani", a spus Craioveanu pentru AntenaSport.
- Gică Craioveanu s-ar bucura ca Liga 1 să se reia în Antalya
- Fostul internațional ar merge și el în Turcia
- Craioveanu e îngrijorat de situația de la Universitatea Craiova
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”































