Închide meniul
Video

TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Dorinel Munteanu ştie cum se poate produce un nou miracol cu Germania: "Nu este imposibil!" EXCLUSIV

Antena Sport Publicat: 26 martie 2021, 19:15 / Actualizat: 12 mai 2021, 12:18

Comentarii

Cel mai selecţionat român din fotbal, Dorinel Munteanu a jucat cu Generaţia de Aur la două campionate mondiale şi la doua europene. Dorinel Munteanu şi-a găsit urmaşul în naţionala lui Rădoi. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Îmi place Răzvan Marin, a confirmat în Belgia, Olanda. E un jucător care promite, în jurul căruia se poate construi", a spus Dorinel Munteanu în exclusivitate la Antena Sport. 

Dorinel Munteanu a jucat 134 de meciuri pentru România. "Orice record poate fi bătut sau număr de selecţii, dacă pot să zic aşa", a mai spus Dorinel Munteanu. 

TOŢI PENTRU ROMÂNIA | Dorinel Munteanu crede într-un nou miracol cu Germania

Dorinel a jucat opt ani în Germania şi ştie că până şi nemţii sunt de bătut.

"Nu este imposibil să câştigăm acest joc, dar totul depinde de noi. Să investească suflet, muncă şi să aibă atitudine", a mai spus Dorinel. 

Reclamă
Reclamă

TOŢI PENTRU ROMÂNIA | România – Germania se joacă duminică, de la 21:45

România a trecut de Macedonia de Nord, scor 3-2, iar următorul joc va fi Germania, pe 28 martie, de la ora 21:45, tot pe Arena Națională. Partida va fi în format live text pe www.as.ro.

  • 25 martie: România – Macedonia de Nord 3-2 (Arena Națională)
  • 28 martie: România – Germania, ora 21:45 (Arena Națională)
  • 31 martie: Armenia – România, ora 19:00

Lotul României pentru primele meciuri din preliminariile CM 2022

PORTARI: Florin Niță, Florin Iacob, Ionuţ Radu, David Lazar;

FUNDAȘI: Vasile Mogoș, Ionuț Nedelcearu, Alin Toșca, Vlad Chiricheș, Andrei Burcă, Mario Camora, Ovidiu Popescu, Nicușor Bancu;

Reclamă

MIJLOCAȘI: Răzvan Marin, Alexandru Crețu, Nicolae Stanciu, Ianis Hagi, Alexandru Maxim, Erik Bicfalvi, Valentin Mihăilă, Dennis Man, Florin Tănase, Florinel Coman, Alexandru Cicâldău;

ATACANȚI: Claudiu Keșeru, George Pușcaș.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:18
UEFA pregătește o nouă schimbare majoră! Cum ar putea arăta preliminariile World Cup și EURO
19:14
„Nu a lăsat nicio urmă”. Jucătorul FCSB-ului trecut pe la Bologna, analizat de italieni înaintea meciului din Europa League
19:01
Nicușor Bancu, categoric înainte de Universitatea Craiova – Noah: “Vreau să depășim faza grupei”
18:42
Hakim Ziyech și-a găsit echipă! Cu cine a semnat fotbalistul dorit de CFR Cluj
18:40
Mirel Rădoi, noi declarații despre Mircea Lucescu. Ce a spus înaintea meciului din Europa al Universității Craiova
18:26
Mirel Rădoi, mesaj categoric înaintea confruntării cu Noah din Conference League: „Nu ne putem compara cu ei”
1 Andrea Mandorlini, dat afară de la CFR Cluj. Înlocuit cu nume sonor din “Generaţia de Aur” 2 Şi Dan Petrescu a intrat pe lista lui Mureşan. Se bate cu un alt component al “Generaţiei de Aur” pentru banca CFR-ului 3 Solicitare făcută UEFA pentru excluderea FCSB-ului din competiţii europene 4 Generalii i-au făcut preţul lui Gigi Becali pentru marca Steaua: 11,4 milioane de dolari! Ce a decis patronul FCSB 5 Vlad Dragomir, anunţ despre transferul la FCSB. L-a sunat Meme, ce s-a decis! 6 PSV – Napoli 6-2, Leverkusen – PSG 2-7 și Union SG – Inter 0-4. Spectacol total în Champions League. Rezultatele serii
Citește și