Andreea Ene a fost model înainte să se facă arbitru şi este păzită de un ciobănesc german când iese la alergare în parc. Tatăl Mihai și fratele Laurențiu sunt și ei arbitri.
Arbitraj în familie
"Mă uitam cu ei la un meci de fotbal şi am decis singură. Mi-am zis: eu de ce nu pot să fiu arbitru la un meci de fotbal?", a reacționat Andreea Ene pentru AntenaSport.
Cei trei arbitri din familia Ene au împărțit împreună dreptea, într-un amical, acum 8 ani. A fost o premieră în fotbalul de la noi. Andreea nu se teme de reacţia bărbaţilor când le arată cartonaşul galben, sau roşu direct.
"Un arbitru bun este acela care aude prost şi vede mai bine", a glumit Andreea.
Românca visează să arbitreze o finală de Champions League. Nu ar fi o surpriză pentru ea dacă Neymar sau Pogba i-ar cere numărul de telefon.
"La orice meci arbitrat de o femeie, fie că e la centru sau la linie, e inevitabil să nu se întâmple chestia asta", a punctat Andreea Ene.
- Tatăl și fratele ei sunt arbitri
- Tânăra a fost model înainte să se apuce de noua meserie
- Visează să împartă dreptatea în Champions League
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Vlad Chiricheș la Dinamo? Cum ar răspunde ofertei din partea „câinilor” și ce rămâne marea sa dezamăgire
- Adrian Mititelu deschide proces la TAS după ce l-a pierdut gratis pe Bauza! Suma uriaşă pe care o cere: „Şi-au asumat”
- George Ganea a schimbat iar echipa! Cu cine a semnat fiul lui Ionel Ganea
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1
- FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă
































