Atacantul lui Reading se antrenează, în izolare, ca pentru proba de atletism de la Jocurile Olimpice. Își dorește să fie în cea mai bună formă la reluarea meciurilor din liga a 2-a a Angliei.
George Pușcaș se menține în formă pe timpul pandemiei
"Nu pot să spun că mi-am pus un obiectiv, dar mi-am făcut un program, o rutină, pe care încerc să o respect cât mai mult", a declarat internaționalul român pentru AntenaSport.
UEFA vrea să programeze barajul cu Islanda cel mai devreme în luna octombrie. Dacă nu era pandemia de Covid-19, meciul de la Reykjavik s-ar fi disputat pe 26 martie.
"Normal, mă gândesc și la Euro și la Jocurile Olimpice. Ambele sunt importante și astept să se joace cât mai repede", a subliniat Pușcaș.
George Pușcaș a fost titular în toate cele 10 meciuri ale României, din preliminarii, și a înscris 5 goluri.
- George Pușcaș nu fentează niciun antrenament
- Atacantul român, nerăbdător să se dueleze cu Islanda
- Pușcaș a marcat de 5 ori în preliminarii
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- “Intolerabil. Lipsă de respect”. Lamine Yamal a rupt tăcerea după scandările rasiste din Spania – Egipt
- Scandal uriaş în Spania – Egipt 0-0! Fanii spanioli au scandat împotriva musulmanilor: “Este intolerabil”
- Momente de panică pe terenul de fotbal. Un selecționer s-a prăbușit pe gazon după o criză de nervi
- Cristiano Ronaldo îi dă planurile peste cap lui Lionel Messi! Vrea să deturneze un star din drumul către Inter Miami
- Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham
































