Video

Gest de mare campion. Cătălin Moroșanu a sărit în ajutorul călărețului din Iași

Antena Sport Publicat: 31 martie 2020, 17:22

Comentarii

Moroșanu a sărit în ajutorul lui Sergiu, tânărul care a venit călare, la maternitatea din Iași, ca să-și vadă copilul nou-născut. Vrea să strângă, din donații, bani pentru un teren unde să poată ridica o casă pentru familia care trăiește în condiții inumane la marginea Iașiului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Moroșanu luptă pentru cei săraci în timpul pandemiei

"Problema cea mai mare a românilor este că ei trimit pachete, foarte multe ajutoare, dar el nu are unde să le depună. Are o casă de șase metri pătrați. Eu am zis că ar fi mai bine să-i trimitem bani", a subliniat luptătorul de K1.

Moroșanu are un mesaj și pentru medicii din spitalele groazei de la Suceava. Sunt sute de cadre medicale infectate cu virusul care face ravagii în lume.

"Să așteptăm totul de la stat? Dacă ăștia sunt inepți, dacă statul român nu e în stare să facă lucrul acesta, băi, iei tu măsuri și cu asta, basta! Nu dau în toți medicii, că nu sunt ipocrit", a reacționat sportivul din Iași.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:48

“Nimic” Piţurcă a dat verdictul după ce l-a văzut pe Rădoi pe banca FCSB-ului! Un alt antrenor, jenat: “Păi ce?”

23:26

Ioan Andone “i-a făcut echipa” lui Mircea Lucescu pentru meciul cu Turcia! Ce prim 11 ar trimite în teren

23:20

Mihai Stoica, categoric după revenirea lui Ionuț Radu în România, pentru barajul cu Turcia: „Nu s-a victimizat, dar…”

23:02

Veste “bombă” înainte de Turcia – România! Hakan Calhanoglu ar putea pleca de la Inter: “Contract dublu”

22:48

Mohamed Salah nu duce lipsă de oferte! Cluburile dispuse să arunce cu bani pentru legenda lui Liverpool

22:33

Ilie Dumitrescu i-a „citit” pe turci și anunță o surpriză în echipa de start a României: „Eu așa aș juca”

1 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 2 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță 5 Decizia de ultim moment luată de Mircea Lucescu, după ce Ionuț Radu a aterizat în România 6 Gazzetta dello Sport a dat verdictul: cu ce scor se termină Turcia – România
Citește și