Gigi Becali a anunţat 4 transferuri la FCSB. Becali a dat primele detalii despre jucătorii pe care îi va aduce la echipă.
Gigi Becali a anunţat deja patru transferuri la FCSB, chiar dacă nici în acest sezon nu este sigur de titlu. Patronul roş-albaştrilor aduce sigur un fundaş şi un atacant care să rupă plasele adversarilor sezonul viitor.
Becali aşteaptă în acest sezon primul titlu după o pauză de şase ani. FCSB este pe locul 2 în clasament, la un punct în spatele liderului CFR Cluj. FCSB mai are de jucat cu Sepsi şi CFR Cluj în deplasare, şi cu Universitatea Craiova pe teren propriu.
”Vom face cu siguranță transferuri. Avem nevoie de patru-cinci jucători. 100% vom lua un fundaș central și un atacant. Sigur! După, e posibil să fac investiții de viitor. Eu așa procedez, iau doi fotbaliști pentru performanță imediată și doi pentru viitor, să iau bani pe ei”, a declarat Gigi Becali, potrivit gsp.ro.
Gigi Becali are bani în cont pentru 4 transferuri la FCSB! Anunţ despre lupta la titlu
Gigi Becali spune că nu are emoţii pentru lupta la titlu din acest sezon. Patronul FCSB susţine că are deja 10 milioane de euro în cont şi îşi poate „permite” şi să rateze titlul.
„N-am emoții deloc. Ce emoții să am? În viață cum îți așterni așa dormi. Eu nu sunt microbist, am o afacere care se numește fotbal. Am 10 milioane de euro în cont. Dacă am emoții cu banii ăștia în buzunar, mă bate Dumnezeu!
Societatea mea e pe plus și mai are și marfă de vânzare în valoare de 50-60 de milioane de euro. Eu vreau campionatul doar pentru că aduce bani! Dacă nu aducea bani, nu mă interesa! Sau dacă nu-l vindeam pe Man, normal, da, aveam ceva emoții, pentru că sunt om.
Cine va merita campionatul, ăla îl va lua. Poate le batem noi pe Sepsi și Craiova, CFR pierde cu Craiova și face egal cu Botoșani și suntem campioni”, a mai spus Becali.
- Gigi Becali a anunţat primele transferuri la FCSB
- Ce jucători aduce patronul FCSB
- Marele Premiu al Italiei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 4-6 septembrie
- Campionatul European de volei feminin va fi LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21 august – 6 septembrie
- Nae Ungureanu a murit la 69 de ani. Legenda Craiovei Maxima a câștigat 2 titluri și 3 Cupe cu Universitatea
- Vlad Chiricheș la Dinamo? Cum ar răspunde ofertei din partea „câinilor” și ce rămâne marea sa dezamăgire
- Adrian Mititelu deschide proces la TAS după ce l-a pierdut gratis pe Bauza! Suma uriaşă pe care o cere: „Şi-au asumat”
- George Ganea a schimbat iar echipa! Cu cine a semnat fiul lui Ionel Ganea
- OFICIAL | Gicu Grozav a fost prezentat la noua sa echipă! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 243 meciuri în Liga 1


































