Lăcătuş este primul invitat al emisiunii care debutează vineri de la 10.30, pe site-ul AS.RO.
De luni până vineri, în fiecare dimineaţă, Cătălin Oprişan e titular în meciul interviurilor cu aşi din sport şi nu numai.
AS.RO LIVE e în direct pe telefon, tabletă sau direct pe televizor, de pe site-ul AS.RO.
Marius Lăcătuş, fotbalistul care a cucerit trofee şi inimile fanilor
Marius Lăcătuş a câştigat Cupa Campionilor Europeni, în 1986, şi Supercupa Europei, în 1987, cu Steaua Bucureşti. "Fiara" şi-a trecut în cont şi 10 titluri de campion al României.
Lăcătuş a reuşit 80 de goluri în 200 de meciuri, în prima sa perioadă la Steaua, între 1983 şi 1989. Au urmat alte 60 de goluri în 157 de meciuri, după revenirea în Ghencea, între 1993 şi 2000.
Fostul mare atacant a jucat pentru echipa naţională la două ediţii ale Cupei Mondiale şi la un turneu final al Campionatului European. A lipsit însă de la marea performanţă din SUA 1994, când România a ajuns în sferturile de finală. Lăcătuş a marcat de 13 ori în 84 de meciuri pentru tricolori.
Ca tehnician, are zece echipe în CV, printre care Steaua, patronată de Gigi Becali, şi CSA Steaua.
- AS.RO LIVE, de luni până vineri, de la 10:30
- Marius Lăcătuş va fi primul invitat
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Turcia – România 32-37. “Tricolorii”, victorie importantă în manşa tur a calificărilor la CM. Scorul putea fi şi mai mare
- U-BT Cluj, eliminată dramatic din sferturile EuroCup. Ardelenii conduceau cu 25 de secunde înainte de final
- A fost condamnat după ce și-a abandonat partenera pe munte, la aproape 4.000 metri altitudine
- CSM București – Gloria Bistrița 18-21. Victorie uriașă pentru fetele antrenate de Carlos Viver în lupta la titlu
- Marele Premiu al Qatarului, programat pe 12 aprilie, amânat pentru 8 noiembrie


































