Un fost pilot din Formula 1 nu se descurcă pe străzile din Monaco. Şi-a distrus bolidul de 1.3 milioane de euro

Iulian Focșăneanu Publicat: 28 iulie 2020, 14:15

Comentarii
Un fost pilot din Formula 1 nu se descurcă pe străzile din Monaco. Şi-a distrus bolidul de 1.3 milioane de euro

Adrian Sutil, văzut lângă bolid după accident

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Germanul de 37 de ani a achitat nu mai puţin de 1.3 milioane de euro pentru un McLaren Senna LM. Partea frontală a fost spulberată.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Sutil şi-a distrus bolidul

Conform jurnaliştilor de la The Sun, accidentul ar fi avut loc în localitatea Eze, pe dealurile din apropiere de Monaco. În imaginile care au apărut pe reţelele sociale apare şi Sutil stând lângă epavă.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#mclaren #mclarensenna #crazycrash #thanks the electricpylon #accident
A post shared by @ robgilles on

Supercar-ul este unul exclusivist. Numai 24 de exemplare au fost scoase la vânzare în acest an. Se cunosc puţine date tehnice despre modelul LM, dar versiunea de serie ajunge de la 0 la 100 km/h în numai 2.8 secunde.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:24

Jose Mourinho nu se joacă! „The Special One” a transmis condițiile revenirii sale la Real Madrid

18:24

Mihai Stoica, revoltat de explicaţiile lui Vassaras: “Ne jigneşte, e de neiertat”! Se teme de arbitraj la baraj

17:53

Plecare de ultimă oră de la CFR Cluj! Anunțul venit din Gruia: „Mult succes în continuare”

17:47

Gianni Infantino, după acuzaţiile privind preţurile biletelor la Cupa Mondială 2026: “Trebuie să luăm în considerare piaţa”

17:45

VideoRoad to America: Poveştile celor trei naţionale gazdă de la Mondialul din 2026

17:20

Clubul din Liga 1 își vinde golgheterul: „Are oferte bune, cred că pleacă”

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 3 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 6 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat”
Citește și