Mirela Ţermure
Acum 20 de ani, ea a participat la Jocurile Olimpice de la Sydney iar in 2004 a fost nevoita sa se retraga din cauza unei accidentari. Ţermure a revenit anul trecut in competitii, iar la 45 de ani inca e inca in top trei in tara la aruncarea sulitei.
Chiar dacă este mai în vârstă decât celelalte atlete, Mirela Ţermure nu vede în acest lucru un obstacol prea mare. "Concurenta e foarte slaba si ideea a fost sa ma duc sa castig nationalele sa le demonstrez ca se poate si facand in joaca".
La Balcaniada, Ţermure a fost aproape de podium, in fata unor adversare mult mai tinere decat ea! "Puteau sa-mi fie fiicele mele toate", a declarat aceasta. "Ce sa zica? bravo mie!"
- Mirela Ţermure a participat la Olimpiada de la Sydney din 2004
- Ea spune că nu ţine o dietă strictă
- Canada - Bosnia-Herţegovina e în direct vineri, de la 22:00, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- SUA - Paraguay e în direct sâmbătă, de la ora 04:00, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Donald Trump, fluierat copios în cea mai cunoscută arenă din lume! Surpriză în meciul 3 al finalei NBA
- Semnează cu CSM București, după ce a câștigat Champions League cu Metz: „Abia aștept”
- Surpriză colosală în FINAL FOUR din Liga Campionilor! Metz o învinge pe Gyor după un meci fantastic
- Elizabeth Omoregie și-a luat adio de la CSM București, după bronzul cucerit: „Mulțumesc pentru tot, România”
- „De aia eram supărată!” Crina Pintea, schimbată total după ce CSM București a cucerit bronzul la Budapesta
































