Josaia Raisuque este numele jucătorului care a devenit faimos după gestul făcut la finalul unui meci de rugby.
Josaia Raisuque, eliminat pentru că l-a luat în braţe pe arbitru
El l-a ridicat în braţe pe arbitrul Laurent Millotte şi a fost eliminat după fluierul de final. Echipa sa, Nevers, se impusese pe terenul lui Beziers cu scorul 30 la 25.
Josaia Raisuque a devenit motiv de amuzament pe reţelele sociale. "Merită premiul pentru cea mai stupidă eliminare", a fost unul dintre mesaje.
And the award for the stupidest red card in rugby history goes to…
Josaia Raisuqe, Lion King
pic.twitter.com/rrxoUfBziD
— Jared Wright (@jaredwright17) January 9, 2021
Antrenorul jucătorului originar din Fiji a fost cel mai supărat. "Este inadmisibil! Va fi pedepsit de Comitetul de Disciplină al Ligii. O să mă ocup de el. Nu pot accepta aşa ceva", a spus Xavier Pemeja, pentru Canal Plus, citat de The Sun.
- Un jucător de rugby a ridicat arbitrul în braţe
- El a sărbătorit victoria echipei sale
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Gloria Bistriţa şi CSM Bucureşti şi-au aflat adversarii din Liga Campionilor, sezonul 2026-2027
- Dinamo, tragere infernală! Va juca împotriva Barcelonei în grupele Ligii Campionilor
- CSM Bucureşti şi Dinamo, în Champions League
- Veste excelentă pentru Dinamo! Echipa va juca în Champions League
- Răsturnare de situație în cazul suspendării Cameliei Voinea: “Justiţia a privit legea şi probele. Şi a decis”

































