Închide meniul
Video

EXCLUSIV | El este românul care visează să calce pe urmele lui Hamilton: "E idolul meu! Îmi doresc să ajung acolo"

Antena Sport Publicat: 1 septembrie 2020, 17:08

Comentarii

Filip Ugran. Aşa îl cheamă pe puştiul de 17 ani din Târgu Mureş. El a plecat din România, ca să îşi facă un nume în cursele de viteză. Şi a reuşit. Acum, el e cu ochii pe titlu în Formula 4.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Cu acest sport aş dori să ajung ca orice pilot în Formula 1, dar să o luăm pas cu pas. Idolul meu din Formula 1 este Lewis Hamilton. Nu e o persoană egoistă şi se concentrează, se antrenează", a spus Filip Ugran. 

Românul concurează pentru o echipă elveţiană şi îl are tot timpul alături pe tatăl lui, la fel de pasionat de maşini. 

"Am avut participari la off-road la campionatul naţional al României. Pe acolo l-am luat destul de mult cu mine", a spus tatăl lui Filip, Claudiu Ugran. 

Pentru că nu mai are timp de şcoală, Ugran s-a înscris la una din America. Şi o face de la distanţă. 

Reclamă
Reclamă

"Anul ăsta am examenul final şi termin şi mă pot dedica total curselor", a mai spus Filip.  

Colegii de la echipa elveţiană, dar şi rivalii de pe circuit sunt alături de român, pe care-l văd mare.

"Anul acesta concurează pentru noi şi este cel mai rapid şofer din echipa noastră", a spus Giorgio Carrara, coleg cu Filip Ugran.  

Reclamă

"Este un şofer rapid, este foarte bun", spune Santiago Ramos.  

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 17 dec.
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44 17 dec.
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22 17 dec.
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13 17 dec.
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06 17 dec.
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52 17 dec.
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
Citește și