Singura gimnastă din România calificată până acum la Jocurile Olimpice, Maria Holbură, şi-a descoperit pasiunea pentru pictură acum patru ani. Gimnasta a pictat cinci tablouri pe numere până acum.
Maria Holbură scapă de supărări cu ajutorul picturii
"Îmi mai vin uneori supărări de la antrenament. Nu mi-a ieşit ceva sau am fost obosită, după aia vin în cameră, mă apuc să pictez şi îmi trece", a spus Maria.
Maria se antrenează la Bucureşti cu Larisa Iordache pentru o medalie la Tokyo. Aici, a pictat şi ultimul ei tablou, un portret. Gimnasta a pictat cu mâna stângă.
"Părinţii nu m-au obligat să schimb mâna sau cum era înainte", a spus amuzată gimnasta în vârstă de 20 de ani.
- Maria Holbură, calificată la JO 2021
- Ea este pasionată de pictură
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Cristina Neagu, apel către fani înainte de CSM Bucureşti – Esbjerg: „O să fie emoţionant în ziua meciului”
- Sabrina Maneca Voinea, prima la sol şi a doua la bârnă, în calificările Cupei Mondiale de la Doha
- Ronnie O’Sullivan – Ali Carter, în primul tur de la Campionatul Mondial. Tabloul complet de la Crucible
- Cristina Neagu, comparată cu Gică Hagi, înainte de ultimul ei meci în Liga Campionilor, pe teren propriu
- Andreea Cotruţa, o medalie de aur şi două de argint la Campionatele Europene. Rezultate remarcabile pentru româncă