Primul gol lui Alexandru Cicâldău a picat într-un moment delicat pentru echipa naţională a României. Acesta a venit într-un moment în care tricolorii erau conduşi. Cicâldău a trimis în poarta centrarea deviată a lui Nicuşor Bancu.
Alexandru Cicâldău a reuşit dubla peste numai 10 minute. La fel ca şi la primul gol, pasa decisivă a fost dată de Bancu. Alexandru Cicâldău a fost înlocuit în minutul 81 cu Mihăilă.
Alexandru Cicâldău este al patrulea jucător din actuala campanie de calificare care a marcat primul gol pentru naţionala mare. Cu Macedonia de Nord au spart gheaţa Florin Tănase, Valentin Mihăilă şi Ianis Hagi.
- Alexandru Cicâldău, uriaş în Armenia - România
- Primele goluri pentru Alexandru Cicâldău
- România - Canada e vineri, 5 septembrie, de la ora 21:00, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Christopher Nkunku a fost prezentat oficial de AC Milan!
- Diana Şucu s-a revoltat! Soţia lui Dan Şucu a demascat o ilegalitate şi a avut o întrebare pentru autorităţi
- Ce a putut dezvălui soţul Nadiei Comăneci despre “Zeiţa de la Montreal”, cu care e căsătorit de 29 de ani
- (P) Dieta Vegană și influente asupra libidoului și energiei
- Dieta care îl ţine pe Gigi Becali în formă maximă. Ce mănâncă milionarul zi de zi