Foto

Anamaria Prodan şi Laurenţiu Reghecampf au stabilit condiţiile divorţului. Cum îşi împart averea şi ce se întâmplă cu cele 25 de case ale cuplului

Publicat: 28 august 2021, 8:50

Comentarii
Anamaria Prodan şi Laurenţiu Reghecampf au stabilit condiţiile divorţului. Cum îşi împart averea şi ce se întâmplă cu cele 25 de case ale cuplului

Instagram Anamaria Prodan

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Antrenorul Universităţii Craiova a confirmat, în acest an, că va divorţa, fără a oferi mai multe detalii. Soţia lui a negat că se va ajunge la o despărţire, dar din ultimele informaţii se pare că nu mai este cale de întors.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anamaria Prodan şi Laurenţiu Reghecampf au stabilit condiţiile divorţului

Anamaria Prodan s-a mutat deja în Dubai, în apartamentul de patru milioane de euro. Agentul de jucători ar fi purtat discuţii amănunţite cu Laurenţiu Reghecampf şi s-a ajuns la un acord în privinţa modului în care va fi împărţită averea.

Deși Anamaria continuă să spună că nu este vorba despre niciun divorț, ei deja au vorbit despre cum vor proceda cu banii și proprietățile lor comune. Lucrurile sunt stabilite până la cele mai mici detalii. Să nu vă așteptați ca Laur și Ana să se certe, să se bălăcărească pe avere. O să fie mai simplu decât credeți.

Dacă pot să mă exprim așa, copiii vor fi principalii beneficiari ai acestei separări. Evident, e o afirmație forțată pentru că, cel mai probabil, ei sunt cei mai afectați. În astfel de situații, copiii au cel mai mult de suferit. Nu va exista partaj. A fost dorința lui Laurențiu.

Toate casele pe care le au, vreo 25 la număr, rămân pe numele lor în continuare. În cazul în care vreunul dintre ei vrea să vândă vreo proprietate, are nevoie de acordul celuilalt. Au decis asta pentru că bunurile să nu se împartă și apoi să fie înstrăinate în loc să rămână ale copiilor”, a dezvăluit o persoană din anturajul cuplului pentru Play Sport, citată de playtech.ro.

Reclamă
Reclamă

Celebrul cuplu s-a căsătorit pe 14 iunie 2008, în Las Vegas. Vedeta a mai fost căsătorită, între 1998 şi 2007 cu fostul baschetbalist Tiberiu Dumitrescu. Cu el are două fete, Rebecca şi Sarah.

Anamaria Prodan a lăsat să se înțeleagă că fiul ei și al lui Laurențiu Reghecampf va locui, cel puţin temporar, la Craiova. Puștiul ar urma să joace la juniorii Universității Craiova, unde tatăl lui este antrenor la echipa de seniori.

În afara apartamentului din Dubai, Laurenţiu Reghecampf şi Anamaria Prodan mai deţin vile şi în Statele Unite şi Europa. Anamaria şi-a adus aminte cu plăcere de casa pe care Laurenţiu Reghecampf i-a făcut-o cadou de Ziua Îndrăgostiţilor, în 2009. Vila situată într-un cartier exclusivist din Las Vegas a costat un milion de dolari.

Reclamă

Ce avere are de fapt Anamaria Prodan

Anamaria Prodan a dezvăluit ce avere are. Obişnuită de mică să ducă o viaţă luxoasă, impresara susţine că are în conturi între 50 şi 100 de milioane de euro. „Eu fac parte din ăia din Forbes care nu vor să apară”, susţine soţia lui Laurenţiu Reghecampf.

Eu am bani, am avere. Îți dai seama că știu câți bani am, că îi socotesc. Dacă acum aș renunța la meseria mea, aș trăi pentru încă 20 de vieți. Suntem acolo, undeva între 50 și 100 de milioane.

Eu fără banii lui Reghecampf și banii de la mama, eu singură aș putea trăi din 10 milioane de euro”, a spus Anamaria, în trecut, citată de capital.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:55

LIVE VIDEOThe Countdown Concert e ACUM. Show-uri spectaculoase înainte de startul Campionatului Mondial

0:33

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

0:19

Azi începe Campionatul Mondial 2026, exclusiv în Universul Antena. Toate detaliile în timp real, programul complet, loturile

0:10

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

0:02

Radu Drăguşin ştie cine va câştiga Cupa Mondială! Alegere surprinzătoare în privinţa jucătorului ce va impresiona

0:01

FotoCele 16 stadioane pe care se vor disputa meciurile de la Campionatul Mondial

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali 6 Lovitura momentului în Liga 1: jucătorul de la Cupa Mondială semnează cu o echipă de tradiţie!
Citește și