Potrivit Forbes, Ţiriac are o avere care a ajuns la 1,3 miliarde de dolari, cu 200 de milioane de dolari mai mare decât cu un an în urmă. Ţiriac a ajuns la nivelul lui Daniel Dines, care ocupa locul 1. Şeful UiPath a pierdut 100 de milioane de dolari şi a ajuns la 1,3 miliarde.
În ierarhia celor mai bogaţi foşti sportivi, Ţiriac se menţine pe locul 2, dar este "surclasat" de Michael Jordan, care are o avere de 2.2 miliarde de dolari.
Ion Ţiriac, declaraţie uimitoare cu un an în urmă
La finalul lunii octombrie 2019, Ţiriac făcea un anunţ prin care uimea pe toată lumea. Susţinea că a donat toţi banii către fundaţia pe care o deţine.
"Nu mai am bani! Eu toți banii i-am donat fundației! Trăiesc bine, extraordinar trăiesc. Mi se plătește și combustibilul la avion și tot", spunea Ion Ţiriac.
- Ion Ţiriac are 81 de ani
- Omul de afaceri e pe locul 2 în topul celor mai bogaţi sportivi
- Spania - Austria e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY pe 2 iulie, de la ora 22:00
- Portugalia - Croaţia e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY pe 3 iulie, de la ora 02:00
- (P) Surprize la Mondiale! Ce lecție le oferă fotbalul investitorilor
- (P) REPARATORUL.COM – 5 semne că instalația din apartamentul tău are nevoie urgentă de atenție
- (P) Cum pariezi pe cartonașe și ce statistici contează
- (P) Nu e Viagra, nu e sală, nu e operație. Dar bărbații peste 40 de ani încep să întrebe despre el
- Atac cu bombă în localitatea unde trăieşte Mihaela Rădulescu! Reacţia vedetei după atentatul şocant, soldat cu victime
































