Fanii Stelei de la Peluza Sud au mers cu alimente şi rechizite pentru cei 400 de copii orfani aflaţi în grija părintelui Tănase la Valea Plopului.
"Şi ei tot ai noştri sunt, chiar dacă sun orfani. Toţi copiii trebuie să beneficieze în aceeaşi măsură de şcoală", a spus Ştefan Niculae, unul dintre fanii stelişti.
Fanii îi ajută pe copiii sărmani din 2011, de când cantina, depozitul de alimente şi dormitoarele din Valea Plopului au ars într-un incendiu.
"Lumea te judecă după cum eşti îmbrăcat, nicidecum după cum gândeşti şi ce ai în suflet. Fiecare e liber să te judece, probabil dacă am veni în stadion îmbrăcaţi în costume sau office, cum se zice, n-am mai avea etichetele astea puse", a mai spus Ştefan Niculae.
- Ultraşii Stelei, gest superb pentru sute de copii
- Cadouri oferite de "Peluza Sud"
- Portugalia - Uzbekistan e marţi, de la ora 20:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Anglia - Ghana e marţi noaptea, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Ce i-a putut dezvălui Sorin Grindeanu lui Gigi Becali, după ce Guvernul Veștea a picat: „Nu-mi vine să cred”
- “E top”. Corina Caciuc i-a lăsat “mască” pe toţi. Evenimentul unde soţia lui Laurenţiu Reghecampf a făcut furori
- (P) Ce tipuri de cazinouri online preferă jucătorii experimentați
- A fost înşelată de soţul milionar cu cea mai bună prietenă a ei, iar acum a luat o decizie radicală!
- Cum a putut apărea, într-un avion privat, iubita celebrului milionar care a renunţat la cetăţenia română!

































