Focarul a obligat autoritățile să ia măsuri drastice. Chiar dacă se dorea relaxarea măsurilor de restricție, acest caz a schimbat total planul. Președintele Nana Akufo-Addo a ieșit public și a anunțat că, până la finalul lunii, țara rămâne sub stare de urgență.
Muncitorul care a infectat cu coronavirus 533 de persoane
Din cauza acestui focar, Ghana a devenit cea mai afectată țară din Africa de Vest. A ajuns la 4700 de cazuri și au fost raportate 22 de decese.
"Un singur muncitor a infectat 533 de persoane. Noi facem tot posibilul pentru a pune în aplicare strategia agresivă de urmărire, testare și tratare pentru a putea scăpa de virus", a declarat Akufo-Addo.
Președintele a anunțat că adunările publice sunt interzise în această lună. Școlile și universitățile rămân închise.
- Anunțul a fost făcut de președintele țării
- În acea fabrică au fost raportate 11.3% din totalul infecțiilor
- S-a decis extinderea restricțiilor până la finalul lunii
- Portugalia - Uzbekistan e marţi, de la ora 20:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Anglia - Ghana e marţi noaptea, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- “E top”. Corina Caciuc i-a lăsat “mască” pe toţi. Evenimentul unde soţia lui Laurenţiu Reghecampf a făcut furori
- (P) Ce tipuri de cazinouri online preferă jucătorii experimentați
- A fost înşelată de soţul milionar cu cea mai bună prietenă a ei, iar acum a luat o decizie radicală!
- Cum a putut apărea, într-un avion privat, iubita celebrului milionar care a renunţat la cetăţenia română!
- Celebrul partener de afaceri al lui Adrian Mutu îi premiază pe absolvenţii care iau 10 la BAC! Suma oferită
































