Ce a pățit bărbatul care a stat 44 de ani în închisoare, cu puțin timp înainte să fie eliberat!

Florian Ceafalău Publicat: 22 aprilie 2020, 10:28

Comentarii
Ce a pățit bărbatul care a stat 44 de ani în închisoare, cu puțin timp înainte să fie eliberat!

William Garrison

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

William Garrison avea 60 de ani și era după gratii încă de la vârsta de 16 ani. Acesta fusese condamnat pe viață după ce a omorât un om în timpul unui jaf armat, în 1976.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Recent, legea s-a schimbat, permițând persoanelor care erau minori atunci când au comis o infracțiune să poată fi eliberate deși au primit închisoare pe viață. 

Garrison urma să fie eliberat în a doua jumătate a anului însă nu a mai apucat. Acesta s-a îmbolnăvit de Coronavirus și a decedat după gratii. Este al 17-lea prizonier din Michigan care moare din cauza acestei pandemii.

Ironia face ca bărbatul să își fi ales singur soarta. Acesta putea fi eliberat la începutul anului, dar a preferat să mai rămână după gratii până în septembrie, pentru a fi eliberat fără restrictii.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Capul Verde cea mai frumoasă poveste de la Cupa Mondială?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:38

“Îl detestă” Dezvăluirea Prinţului William despre Regele Charles al III-lea, în timp ce Anglia luptă pentru trofeu!

13:15

Paraguay – Franța LIVE VIDEO (00:00, pe Antena 1 si AntenaPLAY). Mai fac sud-africanii o surpriză?!

12:59

Fost component al Generaţiei de Aur, atac violent la Davide Ancelotti: “Italian pervers”

12:51

Selecţionerul Ghanei, lecţie de fair-play, după ce Columbia a eliminat echipa sa de la Mondial! Ce a declarat

12:30

Programul zilei a 24-a de la Campionatul Mondial | Încep optimile! Franța și Maroc, din nou în acțiune

12:23

Jurgen Klopp a spus tranşant că e gata să preia naţionala Germaniei: “Sunt pregătit”

1 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 2 Răzvan Lucescu a semnat contractul carierei! Salariu „faraonic” pentru antrenorul român 3 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 “FIFA, faceți ceva”. Henry, contrariat după ce Messi a fost “jucătorul meciului” în Argentina – Capul Verde 6 VIDEOPortugalia – Croația 2-1! Dramatism total! Croații, gol anulat la ultima fază! Goncalo Ramos, eroul lusitanilor
Citește și