Dragoslav Kosmajac era numit în 2014 ”cel mai mare traficant de droguri despre care nu ar trebui să vorbim” de către fostul ministru de interne, actualul președinte Aleksandar Vucic. Acesta era considerat unul dintre cei mai importanți oameni din traficul de droguri din Europa.
Kosmajac avea 66 de ani și a decedat în urma complicațiilor apărute după ce a contractat COVID-19, conform informațiilor apărute în presa din Serbia în aprilie.
Bărbatul era considerat ”Al Capone din Serbia”, conducând o grupare infracțională ce se ocupa cu aducerea de droguri din America de Sud și distribuirea lor prin rețele din Turcia, Bulgaria și Macedonia.
Acesta avea un stil foarte eficient de a face afaceri, stând departe de oamenii care se ocupau personal de droguri.
Legăturile lui Dragoslav Kosmajac cu lumea interlopă erau foarte puternice. Acesta era legat de cele două grupări care conduc Serbia, clanurile Surcin și Zemun. Conform declarațiilor mai multor membri, ambele familii erau aprovizionate cu droguri de Kosmajac.
- Sârbul avea 66 de ani
- Era considerat Al Capone din Serbia
- Acesta a murit din cauza COVID-19
- Franța - Spania e marți, de la 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Anglia - Argentina e miercuri, de la 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Cum a făcut iubitul Simonei Halep dintr-o singură mişcare aproape toţi banii câştigaţi în carieră din tenis de campioana noastră
- (P) Handbalistele Ștefania Stoica și Alicia Gogîrlă devin ambasadoare ASICS în România
- Încă un selecţioner e OUT, după eliminarea de la Campionatul Mondial. Pleacă după aproape doi ani
- Fiul lui Ion Ţiriac a văzut-o pe Simona Halep, alături de noul iubit, în loja regală şi nu s-a abţinut. Reacţia care spune totul
- Mesajul pe care Ilie Năstase i l-a transmis fostei soţii, prin intermediul actualului soţ al acesteia!

































