Dragoslav Kosmajac era numit în 2014 ”cel mai mare traficant de droguri despre care nu ar trebui să vorbim” de către fostul ministru de interne, actualul președinte Aleksandar Vucic. Acesta era considerat unul dintre cei mai importanți oameni din traficul de droguri din Europa.
Kosmajac avea 66 de ani și a decedat în urma complicațiilor apărute după ce a contractat COVID-19, conform informațiilor apărute în presa din Serbia în aprilie.
Bărbatul era considerat ”Al Capone din Serbia”, conducând o grupare infracțională ce se ocupa cu aducerea de droguri din America de Sud și distribuirea lor prin rețele din Turcia, Bulgaria și Macedonia.
Acesta avea un stil foarte eficient de a face afaceri, stând departe de oamenii care se ocupau personal de droguri.
Legăturile lui Dragoslav Kosmajac cu lumea interlopă erau foarte puternice. Acesta era legat de cele două grupări care conduc Serbia, clanurile Surcin și Zemun. Conform declarațiilor mai multor membri, ambele familii erau aprovizionate cu droguri de Kosmajac.
- Sârbul avea 66 de ani
- Era considerat Al Capone din Serbia
- Acesta a murit din cauza COVID-19
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Afacerea în care fraţii Pavăl au investit 1 miliard de euro! Ce lovitură de proporţii pregătesc, după preluarea Carrefour România
- (P) Cum alegi aparatura stomatologică potrivită pentru cabinetul tău? 12 sfaturi utile
- (P) Matcha, gusturi verzi și băuturi care schimbă rutina zilnică
- Încasează trei pensii de la stat și e gata să facă o investiție de proporții pentru români: „Absolut demențială”
- “Noul Messi”, la Real Madrid! Lovitura dată de Florentino Perez
































