Foto

Cristi Borcea, înapoi la „marea iubire”. Decizia a fost comunicată apropiaţilor: „A zis asta! Am stat cu el la masă!”

Publicat: 2 decembrie 2022, 9:10 / Actualizat: 2 decembrie 2022, 21:08

Comentarii
Cristi Borcea, înapoi la „marea iubire”. Decizia a fost comunicată apropiaţilor: „A zis asta! Am stat cu el la masă!”

Cristi Borcea şi Valentina Pelinel / Instagram

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cristi Borcea, înapoi la marea iubire. Omul de afaceri şi-a anunţat apropiaţii de planurile sale de viitor. Borcea a decis să se implice din nou la Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Niculae l-a dat de gol pe Cristi Borcea. Acesta a decis să vină din nou la Dinamo. Nu va fi implicat oficial, ci îl va lăsa pe fiul său cel mare, Patrick, să conducă. Borcea este recunoscut că este un dinamovist convins şi chiar a avut unele probleme de sănătate din cauza meciurilor.

Cristi Borcea, înapoi la „marea iubire”

Am stat la masă cum stau aici față în față cu tine și a zis lucrul ăsta. Nu se va mai implica el direct, va fi băiatul lui Patrick, care e tot dinamovist pur sânge, și el vă gestiona partea de marketing, cam așa a fost discuția, pe care a început-o și Cristi Borcea, la început, când a venit la Dinamo”, a spus Marius Niculae la playsport.ro.

Cristi Borcea se revoltă din cauza dezastrului de la Dinamo

Cristi Borcea s-a retras în 2012 de la Dinamo, iar, la 10 de la acel moment, echipa a retrogradat pentru prima oară în Liga 2. Fostul patron este deranjat de dezastrul din Ștefan cel Mare.

„Cât a fost Negoiță a căutat oameni să vină lângă el, dar ce să facă mai mult de atât? Cei din galerie au greșit că au pus presiune, că au condus clubul… E diferență între a fi suporter și a conduce clubul. Și-au dat și ei seama acum… Sunt de admirat că au făcut aceste eforturi, dar…

Reclamă
Reclamă

Eu aș cere ca galeria să nu aibă niciun cuvânt de spus. Eu am o relație foarte bună cu ei, dar cum să vină să conducă ei? Cum să aibă o putere de decizie cei din galerie? Nu vine nimeni, asta i-a speriat. Nu va veni nimeni. Ei ar fi dispuși să renunțe și să facă orice pentru Dinamo, dar…”, spunea Cristi Borcea acum câteva luni, potrivit prosport.ro.

Cristi Borcea nu renunță la marele vis: ”Dinamo va ajunge în Champions League!”

Cristi Borcea nu renunță la marele său vis. Fostul patron al lui Dinamo încă speră ca gruparea din Ștefan cel Mare să ajungă în Champions League. Milionarul crede cu tărie că acest lucru se va întâmpla dacă ”câinii” vor avea un nou stadion. Dinamo a fost la un pas să ajungă în grupele UEFA Champions League, în 2007, când Cristi Borcea era patronul clubului. După 1-1 cu Lazio la Roma, Florin Bratu a deschis scorul în retur. Totuși, italienii au întors rezultatul în a doua repriză, când au marcat de trei ori prin Rocchi, ”dublă” și Pandev.

”Râdeați de mine, vă luați de mine, din 2002…atunci am terminat cu 15 puncte. Eu nu am spus că intrăm, ne-am pregătit și din păcate am pățit ce am pățit cu Lazio. Mi-aș dori! Orice dinamovist își dorește să-și vadă echipa favorită în Liga Campionilor. Cu un stadion nou, în trei – patru ani, cred că Dinamo va ajunge în Champions League”, a declarat Cristi Borcea, potrivit prosport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:48

Ei stau în calea Craiovei! Sezonul trecut au pus probleme ultimelor două finaliste din competiție, vedeta lor a semnat cu Chelsea

13:10

UPDATEUniversitatea Craiova şi-a aflat posibila adversară din turul 3 preliminar Champions League

12:43

Jurgen Klopp, schimbare de planuri după ce a bătut palma cu naţionala Germaniei: „Nu mai există niciun obstacol”

12:40

Când semnează Denis Drăguş cu FCSB? Anunţul venit din Turcia

12:36

FotoCine este românca prezentă pe scenă lângă Trump la finala Mondialului: „Când a venit la mine Yamal… am leșinat!”

12:25

L’Equipe l-a pus la zid Slavko Vincic, după finala Cupei Mondiale 2026: „I-a favorizat în mare măsură”

1 Cum s-a despărţit Simona Halep de iubit printr-un SMS. Tatăl ei a intervenit: „Nu i-a picat bine…” 2 VIDEOFotbalistul care a refuzat să-l salute pe Donald Trump la ceremonia de premiere 3 VIDEOBătaie pe teren după ce Spania a câștigat Cupa Mondială! Gesturi golănești comise de Leandro Paredes 4 Rodri, „Balonul de Aur” al Cupei Mondiale. Toate premiile acordate după finala Spania – Argentina 5 Dusan Vukovic a semnat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma 6 Anunţul făcut de Trabzonspor despre transferul lui Denis Drăguș la FCSB
Citește și