Gest uriaş făcut de Mohamed Salah! A donat tuburi de oxigen pentru oraşul natal, grav afectat de pandemie

Antena Sport Publicat: 11 ianuarie 2021, 7:01 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
Gest uriaş făcut de Mohamed Salah! A donat tuburi de oxigen pentru oraşul natal, grav afectat de pandemie

Gest uriaş făcut de Mohamed Salah

Când a auzit că există din nou probleme în Nagrig, Salah nu a stat pe gânduri: a contribuit la finanţarea unei staţii de ambulanţă. Asta pentru a împiedica mărirea numărului de victime. Un spital a primit şi tuburi de oxigen. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Salah nu se află la primul gest superb de acest gen. El a ajutat cu mulţi bani orăşelul unde se năştea cu 28 de ani în urmă. A ajutat la construirea unei şcoli pentru fete, facilităţi pentru sport, dar şi la construirea unei staţii pentru tratarea apei uzate. 

Tatăl lui Mohamed Salah se ocupă de donaţii

Salah a donat tone de alimente, bani şi aparatură pentru spitalele din Egipt. Tatăl lui se ocupă de întreaga operaţiune.

Jucătorul care a devenit campion al Europei cu Liverpool i-a ajutat pe locuitorii din orașul natal, Nagrig, cu tone de carne. Comunitatea a fost grav afectată din cauza pandemiei.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:37

“Va da gol!” Jucătorul pe care pariază Florin Răducioiu în Turcia – România: “Am mare încredere”

10:06

24 de ore de poker pentru Neymar!

10:05

Cărțile se reîmpart la Suzuka. Analiza lui Adrian Georgescu înaintea Marelui Premiu al Japoniei

9:59

Unde va antrena Laurenţiu Reghecampf în sezonul următor! “Rezultatele contează. Restul este istorie”

9:54

Coco Gauff, în semifinale la Miami! Parcurs neobişnuit pentru americancă la turneul din Florida

9:38

Victor Piţurcă a făcut praf un jucător de la FCSB, după ce a văzut lotul lui Mircea Lucescu: “Cum să te încrezi în el?”

1 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 2 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță 5 Decizia de ultim moment luată de Mircea Lucescu, după ce Ionuț Radu a aterizat în România 6 Gazzetta dello Sport a dat verdictul: cu ce scor se termină Turcia – România
Citește și