În ierarhia celor mai bogaţi foşti sportivi, Ţiriac se menţine pe locul 2, dar este "surclasat" de Michael Jordan, care are o avere de 2.2 miliarde de dolari.
Pensia uriaşă a lui Ion Ţiriac
Ion Ţiriac are o pensie uriaşă. Omul de afaceri primeşte lunar 12.000 de lei, o sumă mult peste media pensiilor din ţară. Un lucru interesant este că miliardarul român nu şi-a mai ridicat pensia din 1999.
Toţi banii au intrat într-un cont şi nu au fost folosiţi încă, ţinând cont de averea avută de fostul jucător.
Motivul pentru care Ion Ţiriac are o pensie atât de mare se leagă de perioada în care acesta şi-a terminat cariera în tenis. Următorii 20 de ani acesta a fost ofiţer în Ministerul de Interne şi a ieşit la pensie cu grad de colonel, susţine sursa citată.
- Ion Ţiriac are o avere de 1.3 miliarde de dolari
- El este cel mai bogat român, în topul Forbes
- Spania - Belgia e vineri, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Norvegia - Anglia e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Ce avere a lăsat în urmă Gabi Mureşan, decedat la doar 44 de ani. Salariul pe care îl avea ca primar
- (P) Cele mai mari surprize ale Campionatului Mondial 2026, din grupe până în sferturi
- (P) Cum asortezi fusta de blugi cu diferite tipuri de încălțăminte?
- (P) Ce presupune recuperarea după rupturi musculare și ligamentare la sportivi?
- Milionarul care şi-a înşelat soţia cu cea mai bună prietenă a acesteia e la mare căutare! Trebuie să-şi decidă viitorul
































