Închide meniul
Foto

Ion Ţiriac, anunţul momentului despre lovitura de proporţii dată de David Popovici! Ce s-a întâmplat după controversa uriaşă în care a fost implicat

Publicat: 18 ianuarie 2025, 15:05 / Actualizat: 18 ianuarie 2025, 16:25

Reclamă
Ion Ţiriac, anunţul momentului despre lovitura de proporţii dată de David Popovici! Ce s-a întâmplat după controversa uriaşă în care a fost implicat

David Popovici şi Ion Ţiriac/ Profimedia, AntenaSport

Ion Ţiriac a făcut anunţul momentului despre lovitura financiară de proporţii dată de David Popovici. Sportivul român de 20 de ani a reuşit să devină reprezentantul de imagine al unei companii cunoscute la nivel mondial, după controversa maşinii de lux în care a fost implicat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

David Popovici şi-a atras numeroase critici, după ce şi-a achiziţionat un bolid de lux (vezi galeria foto de la finalul articolului). Campionul olimpic a plătit nu mai puţin de 120.000 de euro pentru un Porsche Spyder, mărturisind că a fost visul lui să-şi cumpere un astfel de bolid.

Ion Ţiriac, anunţul momentului despre lovitura de proporţii dată de David Popovici

Ion Ţiriac a fost întrebat şi el despre situaţia prin care a trecut David Popovici. Miliardarul român a avut doar cuvinte de laudă la adresa sportivului român, subliniind ce performanţe uriaşe a înregistrat acesta deja.

Ion Ţiriac a mai dezvăluit că cei de la Porsche nu au trecut cu vederea faptul că David Popovici şi-a cumpărat un model Spyder. Producătorul de maşini de lux a decis să-l sponsorizeze pe sportivul român, pe care l-a numit „reprezentantul de imagine” al acestui model.

E un mare sportiv şi mi s-a părut, până acum, şi un mare om, cu picioarele pe pământ, la locul lui, campion olimpic, cu record mondial. Ce face el cu banii, e treaba lui. Porsche, după câte sunt eu informat, l-au făcut reprezentantul lor de imagine pentru această maşină. Porsche, Popovici, se potriveşte oarecum ca nivel de înălţime. Dacă cineva îl critică…nu ştiu ce scandal este. Se scriu lucruri care nu au legătură cu realitatea„, a declarat Ion Ţiriac, despre David Popovici.

Reclamă
Reclamă

Şi Ilie Năstase a oferit declaraţii despre controversa în care a fost implicat David Popovici. Fostul lider ATP a dezvăluit ce s-a întâmplat atunci când el şi-a cumpărat prima maşină.

„Eu nu am primit maşină, mi-am cumpărat-o eu din bănuţii mei, cum a cumpărat-o şi el. Am câştigat turnee mai mici, premiile erau mici, mi-am luat un Fiat 125 şi domnul Ţiriac, un Fiat 1200. Atunci nu existau ziare. Dar e munca mea, fac ce vreau cu banii. Biciclete e greu să cumpăr, e frig afară”, a spus şi Ilie Năstase.

Campioana olimpică Simona Radiş intervine în subiectul maşinii lui David Popovici

Anunţul făcut de David Popovici legat de maşina de 120.000 de euro pe care şi-a achiziţionat-o la cei 20 de ani ai săi a stârnit un val de critici în spaţiul public şi a împărţit România în două.

Reclamă

Simona Radiş, dublă campioană olimpică, a intervenit în disputa iscată şi i-a luat apărarea colegului său din Team România. Canotoarea e fană maşini de teren, dar se bucură că David şi-a văzut visul devenit realitate.

„Nu înţeleg acest subiect, mi se pare ireal faptul că în loc să ne concentrăm atenţia pe ceea ce e important, ne-o îndreptăm spre lucruri de genul acesta. Bravo lui David că şi l-a luat, şi-a îndeplinit o dorinţă. Este fix problema şi treaba lui, nu e a noastră, a celorlalţi.

Eu nu-mi doresc un Porsche, mie îmi plac maşinile mari. Eu dacă o să-mi iau, o să-mi iau o maşină mare, dar când va veni momentul. Momentan nu simt nevoia să schimb maşina, am alte planuri”, a spus Simona Radiş, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
20:13

Hermannstadt – Petrolul LIVE SCORE (20:30). Continuă lupta în play-out. Gloria Buzău – Poli Iași 0-1

19:55

EXCLUSIVOvidiu Herea a dat verdictul despre lupta pentru titlu! Ce a spus despre șansele Rapidului

19:45

Cu cine o atacă Parma pe Fiorentina. Cristi Chivu a decis echipa. Anunţul italienilor despre Dennis Man

19:02

VIDEOOscar Piastri a fost cel mai rapid pilot din a doua sesiune de antrenamente a Marelui Premiu al Bahrainului! FP3, sâmbătă (15:30)

19:00

Rapid neagă şedinţa în care ar fi fost băgat Marius Şumudică de familia lui Dan Şucu

18:53

Mirel Rădoi, replică pentru Gigi Becali! Război psihologic înaintea derby-ului cu FCSB: „Avem prima şansă”

1 I-a spulberat visul lui Istvan Kovacs, după Rangers – Bilbao: „Sunt şanse foarte mici ca el să mai arbitreze” 2 Istvan Kovacs, protagonist în Rangers-Bilbao! După eliminare, a acordat şi un penalty. Totul, după consultarea VAR 3 Cehii au dat verdictul despre Albion Rrahmani, după aproape un sezon la Sparta Praga: „E blocat pe bancă!” 4 Valentin Creţu şi Mihai Popescu, la un pas de bătaie în vestiarul FCSB 5 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova 6 Raphinha, făcut praf în Spania, după Barcelona – Dortmund 4-0! „Nu-i faci asta unui copil”
Citește și