Talpeş este şeful Bitdefender, cel mai mare producător de software din România şi în topul celor din Europa, susţine evz.ro.
Talpeş este un miliardar atipic, care locuieşte într-un apartament de bloc şi nu conduce maşini de lux. Preferă să se deplaseze cu metroul, bicicleta sau trotineta.
Ion Ţiriac, cel mai bogat român
Jurnaliştii de la Standard Media anunţă că Ion Ţiriac este al doilea cel mai bogat fost sportiv (1.4 miliarde de dolari). Este depăşit numai de Michael Jordan! Considerat a fi cel mai bun jucător de baschet din istorie, americanul are o avere de 2.2 miliarde de dolari.
În ceea ce priveşte sportivii aflaţi în activitate, Roger Federer este primul în clasament. Elevţianul a încasat, în ultimele 12 luni calendaristice, nu mai puţin de 109 milioane de dolari. Cristiano Ronaldo (105) şi Lionel Messi (104) completează podiumul.
- Ion Ţiriac are o avere de 1.4 miliarde de dolari
- Michael Jordan este sportivul cu cea mai mare avere, 2.2 miliarde de dolari
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cum a ajuns Ion Ţiriac să aibă o pensie care o surclasează pe cea a lui Ilie Năstase. Cât ia de la statul român
- (P) Ultima etapă din Superliga 2025 începe vineri: Interes maxim pentru Rapid vs FCSB
- Amanta fostului miliardar român, implicată în “schema” prin care acesta şi-a pierdut averea: “Nu aveau ce mânca”
- (P) E-Factura în construcții și transporturi: de ce este obligatorie și cum se aplică
- Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii






























