Închide meniul
Foto

Marea iubire a lui Ion Țiriac este în culmea fericirii. Femeia este de o frumuseţe răpitoare

Publicat: 15 noiembrie 2022, 17:45 / Actualizat: 15 noiembrie 2022, 22:36

Comentarii
Marea iubire a lui Ion Țiriac este în culmea fericirii. Femeia este de o frumuseţe răpitoare

Ion Țiriac și Sophie Ayad / Colaj Instagram / Hepta

Marea iubire a lui Ion Țiriac este în culmea fericirii. Unde a ajuns femeia despre care se spune că a fost marea iubire a lui Ion Ţiriac.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sophie Ayad, o jurnalistă din Egipt, a trăit o poveste de dragoste cu Ion Ţiriac. Cei doi au împreună 2 copii: pe Ioana şi pe Karim. Despre Sophie s-a spus că a fost marea iubire din viaţa lui Ion Ţiriac.

Aceasta pare să treacă printr-o perioadă extrem de liniştită din punct de vedere emoţional şi şi-a strigat fericirea pe reţelele de socializare. “Să trăieşti în paradis arată asa“, a scris marea iubire a lui Ion Ţiriac pe reţelele de socializare.

Sophie Ayad e marea iubire a lui Ion Ţiriac

Ion Țiriac a trăit o poveste de dragoste specială cu Sophie Ayad, iar jurnalista de orgine egipteană are 52 de ani. Femeia despre care se poate spune că este marea iubire a miliardarului român își ascunde vârsta și arată uluitor.

Reclamă
Reclamă

Fostul mare jucător de tenis a avut nouă ani o relație cu Sophie. Are și doi copii cu cea care este vedetă în țara de origine, pe Karim și Ioana. De altfel, fiica lui Țiriac îi calcă pe urme mamei ei și este de o frumusețe rară, după cum se poate observa în galeria foto de mai jos.

Ion Țiriac și Sophie s-au cunoscut la Munchen, în 1994, atunci când miliardarul român avea mai multe afaceri în Germania. Jurnalista a folosit mereu numai cuvinte de laudă la adresa celui care, pe 9 mai, a împlinit 83 de ani.

Le datorez totul mai întâi tatălui meu și apoi lui Ion. Sunt cele mai influente două persoane din viața mea. Sunt pentru totdeauna recunoscătoare. Ion este una dintre cele mai strălucitoare minți pe care le-am putea întâlni și îi sunt datoare pe atât de multe planuri.

Reclamă

Nu știu dacă Ion a învățat ceva de la mine, dar sper că i-am adus oarecare fericire (…) Îl iubesc pe Ion, nu este doar un tată grozav, ci și un prieten adevărat. Am avut momente dificile, chiar foarte dificile, dar el a fost mereu acolo pentru mine și pentru copii”, spunea, în trecut, Sophie pentru gsp.ro.

Sophie Ayad şi Ion Ţiriac s-au cunoscut în 1994, pe când miliardarul român era rezident în Germania şi era proprietarul turneelor de tenis de la Hanovra, Stuttgart şi Essen. Sophie, care lucra pentru revista Bunte, era cu aproape 31 de ani mai tânără decât Ţiriac.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:58
Miodrag Belodedici, cel mai optimist român după ce am picat cu Turcia: “Le dăm o bătaie de o să ne ţină minte”
17:53
EXCLUSIVDecizia radicală luată de Comitetul Executiv după scandalul uriaş din gimnastica românească: “Şocul e imens”
17:44
Reacția presei din Kosovo, după ce s-a aflat de un posibil duel cu România pentru calificarea la CM 2026
17:10
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 20 noiembrie
17:05
Marea temere a lui Mircea Lucescu pentru barajul cu Turcia: „Sunt îngrijorat că joacă acolo”
17:02
Veste mare pentru România! Unde se poate juca meciul cu Turcia, din barajul World Cup 2026
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 3 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 4 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut 5 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 6 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins
Citește și