Foto

“O zi minunată!” Iubita fiului miliardarului Ion Țiriac, imagini de senzație de Crăciun. Mesajul transmis fanilor de Sorana Cîrstea

Publicat: 25 decembrie 2024, 16:25

Comentarii
“O zi minunată!” Iubita fiului miliardarului Ion Țiriac, imagini de senzație de Crăciun. Mesajul transmis fanilor de Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea, în fața bradului de Crăciun / Instagram

Sorana Cîrstea, iubita fiului miliardarului Ion Țiriac, a postat imagini de senzație în ziua de Crăciun. Ocupanta locului 69 WTA s-a fotografiat în fața bradului și a postat un mesaj emoționant pentru fani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În vârstă de 34 de ani, “Sori” a jucat ultima dată în luna iulie. A fost eliminată atunci din primul tur al turneului de Grand Slam de la Wimbledon. Cîrstea s-a confruntat cu mai multe probleme medicale și așteaptă să revină în circuit.

Sorana Cîrstea, iubita fiului miliardarului Ion Țiriac, imagini spectaculoase în fața bradului

Îmbrăcată într-o rochie neagră (VEZI GALERIA FOTO DE MAI JOS), Sorana a făcut două fotografii în fața bradului și le-a transmis urmăritorilor ei de pe rețelele sociale un mesaj în română și engleză.

Crăciun fericit! Vă doresc o zi minunată alături de cei dragi“, a scris Sorana.

Postarea de pe Instagram a adunat mii de aprecieri în mai puțin de o oră. Fanii i-au comentat imediat: “Crăciun fericit“, “Superbă“, “Ești atât de frumoasă“, “Cea mai frumoasă jucătoare de tenis“.

Reclamă
Reclamă

Sorana Cîrstea a confirmat în acest an că este într-o relație cu Alexandru Ion Țiriac. Ea a anunţat și că va colabora cu un nou antrenor. Sven Groeneveld este numele celui care se va afla în boxa lui “Sori”.

Groeneveld a câştigat trei titluri de Grand Slam cu trei jucătoare diferite: Monica Seles (Australian Open 1992), Mary Pierce (Australian Open 1995) și Ana Ivanovic (Roland Garros 2008). De asemenea, el le antrena pe Ana Ivanovic şi Caroline Wozniacki atunci când cele două au ajuns pe locul 1 WTA.

Sorana Cîrstea s-ar putea retrage la finalul anului 2025

Sportiva de 34 de ani va participa la Transylvania Open, turneul de la Cluj din februarie, şi, cu această ocazie a susţinut că 2025 va fi, cel mai probabil, ultimul ei sezon profesionist.

Reclamă

Bună ziua! Sunt fericită să anunţ că în februarie voi reveni la Transylvania Open, la Cluj. Sezonul 2025 este posibil să fie ultimul meu sezon WTA. Spun posibil pentru că nu ştim niciodată ce ne rezervă viitorul.

De aceea, mi-am dorit foarte mult să particip la un turneu în România şi sunt fericită să revin pe teren. Sper să ne vedem acolo. Sărbători fericite şi multă sănătate în Noul An”, a fost mesajul postat de Sorana pe Instagram.

Cea mai bună clasare a Soranei datează din 2013, atunci când a ocupat locul 21 WTA. A cucerit două titluri de simplu de-a lungul carierei și a câștigat aproape 10 milioane de dolari din tenis.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:35

VideoJurnal Antena Sport | Lucescu, o amintire vie

20:29

VideoEnergie în farfurie. Care este cina perfectă pentru naţionala de fete a României

20:28

VideoJurnal Antena Sport | Cea mai grea despărțire

20:07

Neymar poate schimba echipa înainte de Campionatul Mondial! Cine a pus ochii pe starul brazilian

19:51

”A sfârșit exact cum și-ar fi dorit!” Răzvan Burleanu, mărturisiri emoţionante despre ultimele momente din viaţa lui “Il Luce”

19:32

Gabriela Ruse și-a aflat adversara din semifinale la Linz! Va întâlni una dintre cele mai bune jucătoare din circuit

1 Gestul de neînțeles al lui Șahtior Donețk la primul meci după moartea lui Mircea Lucescu. Cum s-au prezentat fanii 2 Miliardarul care şi-a trimis bodyguarzii la Arena Naţională, înainte să vină să îşi ia rămas-bun de la Mircea Lucescu 3 VIDEOCine este turcul care i-a pupat mâna lui Răzvan Lucescu lângă sicriul lui Mircea Lucescu 4 Decizia luată de PAOK Salonic, după ce Răzvan Lucescu le-a interzis jucătorilor să participe la înmormântarea lui Mircea Lucescu 5 Apariție surpriză pe Național Arena. Cine a venit să-i spună adio lui Mircea Lucescu: „A marcat o generație” 6 FotoPremieră după 12 ani! Decizia luată de miliardarul Ahmetov după ce i-a adus un ultim omagiu lui Mircea Lucescu
Citește și