Dacă până acum au primit fără să crâcnească replicile acide ale unor personalități contemporane din diferite domenii, de Ziua Națională a României, Delia, Cheloo și Mihai Bendeac vor fi luați la roast chiar și de mari domnitori, artiști sau scriitori ai țării.
Ediţie specială de iUmor, de Ziua Naţională a României
Doina Teodoru o va personifica pe Ecaterina Teodoroiu, în timp ce scriitorii Ioan Luca Caragiale și Mihai Eminescu vor fi reprezentați de George Tănase și, respectiv, Andreas Petrescu.
În ceea ce privește personalitățile care au avut un rol important in istoria politică a României, Angel Popescu va îmbrăca hainele lui Vlad Țepeș, Cristi Iacob și Johnny Bădeliță îi vor aduce pe scenă pe Decebal și Traian, iar Paula Chirilă va juca rolul Elenei Ceaușescu.
Transformări spectaculoase, dar și meniuri specifice îi vor ajuta pe cei trei jurați iUmor să guste din parfumul fiecarei epoci și să îndure cu mai multă ușurință remarcile invitaților.
- iUmor e marţi, de la ora 17:00, la Antena 1
- Delia, Cheloo și Mihai Bendeac vor fi luați la ”roast”
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Leonard Doroftei a dat marea lovitură în ţara în care a fost numit “cerşetor”. A trecut peste o umilinţă uriaşă
- „Mergeți la pușcărie”. Cristi Borcea, măsură fără precedent pentru copiii săi. Dezvăluiri în premieră
- (P) De ce mișcarea rămâne unul dintre cele mai valoroase obiceiuri pentru o viață echilibrată
- Jurnal Antena Sport | Carnavalul fotbalului
- (P) Cum să pariezi inteligent pe Cupa Mondială. Câteva ponturi și o variantă de bilet

































