Foto

“Scumpo, te iubesc! Îţi promit asta!” Femeia din Ucraina care izbucnit în plâns după ce a primit 200 de lei de la un român într-o benzinărie a dezvăluit unul dintre secretele sale

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 martie 2022, 12:46

Comentarii

Yulia Chernitskaya, antrenoarea de fitness care s-a refugiat în România, a postat un nou mesaj pe reţelele de socializare. De această dată, mesajul a fost pentru una dintre fiicele sale, care împlineşte vineri 9 ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Yulia Chernitskaya a devenit cunoscută în România după ce un român i-a oferit 200 de lei într-o benzinărie şi a început să plângă. Antrenoare de fitness pare că şi-a găsit liniştea în România, mai ales că stă într-o locaţie de lux din Bucureşti. Gândul îi este tot la Ucraina, ţară care este bombardată de armata Rusiei.

Yulia Chernitskaya, mesaj emoţionant de ziua fiicei sale

Fiica mea împlinește nouă ani astăzi. Scumpo, știu că voiai baloane, tort și să fii alături de toți prietenii tăi, dar îți promit că, atunci când ne întoarcem la Kiev, vom face tot ce am planificat. Acum, vreau să-ți spun că ești norocoasă că, la prima călătorie peste graniță, ai ajuns într-un loc în care toți suntem iubiți. Fii fericită și sănătoasă, draga mea.

Să înveți să te adaptezi, acum ai văzut cum forțată, eu am făcut-o, chiar dacă mi-a fost foarte greu să plec într-o altă lume cu tine. Dar trebuie să înveți să fii curajoasă, încrezătoare în deciziile tale.

Sper să nu afli niciodată ce înseamnă durere și teamă. Sper să ai cer senin în călătoria ta și să fii înconjurată de oameni buni. Sper să iubești și să fii iubită și sufletul tău să rămână pur.

Reclamă
Reclamă

Sper să revii cât de curând în Ucraina și să fii mândră că ești ucraineancă. Voi face totul pentru asta. Voi fi aproape, te voi iubi, te voi proteja și te voi ajuta. Te iubesc”, a scris Yulia Chernitskaya pe reţelele de socializare, conform digisport.ro.

Yulia este profesoară de fitness şi are un site în care îi ajută pe urmăritorii ei cu programe pentru slăbit. Are peste 100.000 de urmăritori pe pagina ei de Instagram.

Postarea antrenoarei din Ucraina care s-a viralizat

Acești bani i-ai primit de la un bărbat de 60-65 de ani într-o benzinărie, când am ieșit și mă îndreptam spre mașină după ce achitasem un plan. El și-a șters parbrizul și m-a întrebat în română ‘Ucraina?’, ‘Ucraina’, i-am răspuns.

Reclamă

Probabil m-a așteptat când a văzut numărul de Ucraina. Și-a deschis portofelul, mi-a dat 100 de lei și a spus ‘glorie Ucrainei!’. Am început să plâng. Am refuzat să iau bani, mai ales că am văzut că avea o mașină veche. Însă el și-a deschis iar portofelul și mi-a mai dat 100 de lei, mi-a spus că sigur am nevoie.

Nu mi-am putut stăpâni lacrimile. Până la urmă, nici nu știa că am 4 copii care mă așteaptă. Și bine că nu i-am spus, că sigur își golea portofelul. Am vrut să-l îmbrățișez, dar nu m-a lăsat. Dacă acest om îmi citește postarea trebuie să știe că a ajutat o mamă a patru copii.

Am stat în tăcere în mașină, mi-am șters lacrimile și nu puteam înțelege. Așa ceva?!”, a postat Yulia Chernitskaya, vineri, mesajul său făcând imediat înconjurul României.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:00

VideoJurnal Antena Sport | Galeria lui Rădoi

19:58

VideoJurnal Antena Sport | Super motanul

19:55

Florin Bratu jubilează după Metaloglobus – Petrolul 1-0: „Nu am întâlnit niciodată așa ceva”

19:40

Bayern Munchen, la un pas de a doborî un record fabulos! Din 1972 nu s-a mai întâmplat asta în Bundesliga

19:28

Csikszereda – Farul 1-1. Constănţenii ratează dramatic victoria

18:59

Mirel Rădoi a încalcat regulilele la meciul cu UTA. De ce FCSB va scăpa fără sancțiuni

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 L-a dat afară! Dan Șucu, decizie radicală la Rapid 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce”
Citește și