Foto

Soţia lui Michael Schumacher a răbufnit în scandalul de şantaj: „Sunt şocată!”

Publicat: 17 februarie 2025, 19:47

Comentarii
Soţia lui Michael Schumacher a răbufnit în scandalul de şantaj: „Sunt şocată!”

Soţia lui Michael Schumacher a răbufnit în scandalul de şantaj / Colaj Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Soţia lui Michael Schumacher a transmis un comunicat de presă că este „şocată” de pedeapsă primită de cei bărbaţi care au şantajat-o.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Un fost agent de pază care a lucrat pentru familia lui Michael Schumacher şi alţi doi bărbaţi au fost condamnaţi săptămâna trecută de tribunalul din oraşul german Wuppertal. Pedeapsa primită de cei 3 bărbaţi au înfuriat-o pe Corinna Schumacher.

Soţia lui Michael Schumacher a răbufnit în scandalul de şantaj

„Am depus apel împotriva unei decizii pe care o considerăm mult prea îngăduitoare. În opinia mea, domnul F a fost creierul din spatele acestei operațiuni. Cel mai mult sunt șocată de enorma trădare a încrederii. Ar trebui să primească o pedeapsă care să îi descurajeze pe cei care s-ar putea inspira din această poveste„, a transmis Corinna Schumacher prin intermediul lui comunicat de presă.

Pedeapsa primită de cei 3 bărbaţi

Un bărbat în vârstă de 53 de ani a fost condamnat la trei ani de închisoare în Germania pentru că a încercat să şantajeze familia lui Michael Schumacher, ameninţând că va publica fotografii care să arate starea actuală a fostului campion de Formula 1. Acuzat de complicitate, fiul său a fost condamnat la o pedeapsă de şase luni de închisoare cu suspendare de către tribunalul din Wuppertal.

Principalul acuzat, Yilmaz T., ceruse 15 milioane de euro familiei Schumacher, ameninţănd că va publica fotografii şi videoclipuri pe darkweb. Fiul său, Daniel, l-a ajutat să trimită mesaje de la o adresă de e-mail imposibil de urmărit din punct de vedere tehnic.

Reclamă
Reclamă

Pe lângă cei doi inculpaţi, un al treilea bărbat, care a lucrat ca agent de pază pentru familia lui Michael Schumacher până în martie 2021, a primit o pedeapsă de doi ani de închisoare cu suspendare. Acesta a vândut principalului acuzat, în perioada octombrie 2022 – mai 2024, fotografii şi videoclipuri care îl înfăţişau pe Michael Schumacher înainte şi după accidentul suferit la schi, în 2013. Toate materialele fuseseră copiate, fără permisiune, în perioada când era angajat de familia fostului pilot.

Tatăl şi fiul au recunoscut în mare măsură faptele de care au fost acuzaţi şi şi-au cerut din nou scuze, miercuri. Fostul agent de securitate a negat orice implicare, prin avocatul său, şi nu a vorbit în ultima zi a procesului. Toţi trei aveau deja antecedente penale înainte de acest caz, anunţă news.ro.

De la accidentul său, suferit în staţiunea franceză de sporturi de iarnă Méribel, la sfârşitul anului 2013, Michael Schumacher nu a fost văzut în public şi a fost ţinut departe de presă. Septuplul campion mondial al Formulei 1 a suferit o accidentare gravă la cap şi a petrecut aproape şase luni în comă indusă. De atunci, Michael Schumacher a fost tratat la domiciliul său din Elveţia.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:56

Verdictul lui Antonio Folha după ce CFR Cluj s-a calificat în turul 3 preliminar Conference League: „Merităm”

23:47

Întrebat de un posibil transfer şi de problemele financiare de la CFR, Korenica a dat acelaşi răspuns!

23:33

Primul transfer pregătit de Gigi Becali după ruşinea cu FK Auda: „Trebuie să întăresc echipa”

23:31

Cristiano Bergodi, apel către conducerea lui „U” Cluj după eliminarea din cupele europene: „Nu se poate așa”

23:20

Cu cine joacă CFR Cluj în turul 3 preliminar Conference League? Duel complicat pentru ardeleni

23:15

CFR Cluj – Alashkert 3-0. După eşecurile lui FCSB şi U, echipa lui Varga merge mai departe în Conference

1 „Să ne distrugi în halul ăsta?” Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după eliminarea umilitoare din Europa! 2 OUT de la FCSB! Gigi Becali a decis să-l scoată din echipă după eliminarea ruşinoasă din Europa! 3 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Surprizele din primul 11 ale FCSB-ului! Alegerea riscantă a roş-albaştrilor 4 Marius Baciu şi-a „distrus” un jucător după eliminarea ruşinoasă din Europa: „Nici la juniori nu vezi aşa ceva” 5 Umilință totală! FCSB, eliminată rușinos din cupele europene după 3-7 la general cu FK Auda 6 Juan Bauza e hotărât să revină în Liga 1! Echipa cu care vrea să semneze: „Să sperăm”
Citește și