Fostul jucător de baschet David Wood, care a evoluat atât în NBA cât și la echipe din Spania (Barcelona, Saski Baskonia, Unicaja Malaga), n-a fost singurul mare sportiv care a luat cu asalt Capitoliul.
Cel puțin 12 persoane l-au identificat pe Klete Keller, cvintuplu medaliat olimpic la înot, care a venit la proteste având pe el… jacheta olimpică! Bine, nici n-a fost greu de recunoscut, Keller dispunând de o înălțime de doi metri!
Keller, actualmente agent imobiliar, a fost ”bronz” la 400 liber și ”argint” la 4×200 liber, la Jocurile Olimpice de la Sydney, a continuat cu ”bronzul” la Atena, la 400 liber, apoi două medalii de aur, la 4×200, în Grecia și la Beijing. Klete a fost identificat drept una dintre presoanele expulzate de către forțele de ordine din Rotonda Capitoliului.
Născut în Las Vegas, Keller, 38 de ani, a făcut parte, alături de Michael Phelps, Lochte li Vanderkaay din echipa care a doborât recordul mondial la 4×200 la ”mondialele” de la Melbourne, în 2007. A rămas în istorie drept înotătorul care a avut de luptat cu Ian Thorpe, la Atena, în finala de 4×200, pentru a restaura hegemonia băieților din Statele Unite. La Campionatele Mondiale, protestatarul are patru medalii de aur, un ”argint” și trei ”bronzuri”.
- A fost ”aur” olimpic la Atena și Beijing
- Are cinci medalii olimpice la trei ediții de JO
- Portugalia - Congo e azi, de la ora 20:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Anglia - Croaţia e azi, de la ora 23:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Tunul financiar reuşit de milionarul care şi-a înşelat soţia cu cea mai bună prietenă a acesteia!
- O mai recunoşti? Luminiţa Becali, apariţie surprinzătoare la slujbă, la biserica de 10 milioane de euro a patronului FCSB
- “Uimitoare” Imagini provocatoare cu logodnica lui Daniel Bîrligea: “Nu m-ar deranja să mă trezesc aşa zilnic”
- Adrian Mutu, între fosta şi actuala soţie! Imagini rare cu “Briliantul” şi motivul pentru care s-a întâmplat asta
- Jurnal Antena Sport | Dragoste la prima vedere

































