Vili, așa cum îi spuneau prietenii, era internat de aproximativ o săptămână la Spitalul din Suceava, informează monitorulsv.ro. Acesta a devenit cunoscut după ce a participat la emisiunea ”Chefi la Cuțite”. De asemenea, Vasile Rusu a atras atenția și datorită asemănării cu Romică Țociu.
Primarul și viceprimarul din Broșteni, confirmați cu Covid-19
"Astăzi am primit rezultatele de la testul pentru coronavirus care s-a făcut miercuri la UAMS Carmen Sylva. În urma testării, atât eu, cât și dl Bârsan Ion am fost depistați pozitiv la coronavirus. Suntem amândoi internați la Suceava, la spital. Angajații UAMS Carmen Sylva, ai Internatului social Pâinea vieții și medicii de familie sunt negativi. Direcția de Sănătate Publică a făcut ancheta epidemiologică și a stabilit contacții direcți care vor fi testați marți la sediul Primăriei.
DSP Suceava a hotărât că Primăria Broșteni va fi închisă 14 zile, iar angajații se vor izola la domiciliu chiar dacă testele vor ieși negative. Astăzi au fost dezinfectate Primăria, sediul Poliției și sediul postului de Jandarmi. Îi rog pe toți locuitorii orașului Broșteni să stea cât mai mult în casă, să iasă afară doar cu treburi și nevoi urgențe”, a anunțat, vineri seară, primarul Mihai Molodeschi, conform sursei mai sus citate.
- Vasile Rusu avea 54 de ani
- Acesta a participat la "Chefi la Cuțite"
- Vasile Rusu a fost viceprimar în Broșteni
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Laurențiu Reghecampf a rupt tăcerea despre nunta cu Corina Caciuc. Marele eveniment care urmează în viețile lor
- (P) Parfumuri cu mosc: Ce le face speciale și cine le poate purta
- Cea mai tare aroganţă: vedeta care a ajuns să aibă două frigidere în bucătărie! Care e motivul
- (P) Cum percep utilizatorii riscul în cazinourile online: opinia experților DonRo casino
- Afacerea de sute de milioane de euro care a dus-o la “disperare” pe fiica lui Ion Ţiriac: “Gata, îmi ajunge!”
































