Închide meniul

Verdictul cercetătorilor. Persoanele sub 40 de ani au şanse mai mari să îşi piardă viaţa într-un accident decât din cauza Covid-19

Antena Sport Publicat: 23 iunie 2020, 17:00

Comentarii
Verdictul cercetătorilor. Persoanele sub 40 de ani au şanse mai mari să îşi piardă viaţa într-un accident decât din cauza Covid-19

Copiii au risc redus de a se infecta cu Covid-19

Cercetătorii britanici s-au decis. Conform unui studiu, publicat de jurnaliştii de la The Sun, persoanele care încă nu au împlinit 40 de ani au riscuri reduse de a suferi forme grave. Mai exact, au un risc mai mare de a muri într-un accident auto decât din cauza coronavirusului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Persoanele în vârstă, expuse riscului de a se infecta cu Covid-19

"Oamenii mai tineri s-au dovedit a fi extrem de rezistenţi la virus. Riscul de a muri va scădea pe măsură ce aflăm mai multe despre virus şi modul în care se poate trata.

Riscurile viitoare vor scădea ca urmare a şanselor mai mici de infecţie în comparaţie cu apogeul epidemiei. Fără restricţii, aceste riscuri ar fi fost mult mai mari", a declarat profesorul Sir David Spiegelhalter, de la Universitatea Cambridge, pentru aceeaşi sursă.

Pe teritoriul României au fost confirmate 24.826 cazuri de persoane infectate cu coronavirus. Dintre acestea, 17.391 au fost declarate vindecate și externate. În ultimele 24 de ore au fost raportate 16 decese, iar toate persoanele care au pierdut lupta cu virusul aveau peste 50 de ani.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:19
“Nu vreau să fiu ca Ganea!” Mirel Rădoi a explicat motivul pentru care a plecat de la Universitatea Craiova
18:06
UPDATEMihai Rotaru îi caută înlocuitor lui Mirel Rădoi. Noul nume apărut pe lista patronului din Bănie
17:58
Barcelona și-a fixat prioritatea pentru perioada de transferuri din iarnă! 40 de milioane de euro
17:44
Fotbaliştii, suspectați că joacă la pariuri! Anchetă incredibilă în Liga 1
17:24
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 10 noiembrie
17:19
Taylor Fritz, debut cu victorie la Turneul Campionilor. Americanul, cu un pas mai aproape de semifinale
1 EXCLUSIVBombă la Universitatea Craiova. Mirel Rădoi şi-a făcut bagajele şi a plecat de la echipă 2 Elias Charalambous şi Mihai Pintilii “şi-au dat demisia”. Anunţul lui Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 3-3 3 Daniel Bîrligea nu a plecat cu autocarul FCSB-ului! Ce s-a întâmplat cu atacantul, după ce a fost făcut praf de Gigi Becali 4 “Trebuia să mă duc pe condiţiile lui?” Reacţia lui Louis Munteanu, după ce Becali a spus ce salariu i-a cerut 5 Arbitrul Radu Petrescu, făcut praf de Becali: “Îţi dai seama ce bagabont? Să o pună pe Demetrescu, fata aia” 6 Momente horror în prima ligă! Jucător înjunghiat în gât, imediat după ce echipa lui a egalat
Citește și