Foto

Fiica lui Roman Abramovich, atac devastator la Vladimir Putin, după ce tatăl ei ar urma să fie interzis în Marea Britanie

Alexandru Ivan Publicat: 25 februarie 2022, 17:52 / Actualizat: 25 februarie 2022, 20:35

Comentarii
Fiica lui Roman Abramovich, atac devastator la Vladimir Putin, după ce tatăl ei ar urma să fie interzis în Marea Britanie

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Potrivit presei din Anglia, Roman Abramovich nu va mai putea locui în Marea Britanie. Patronul miliardar al lui Chelsea este considerat “unul dintre membrii-cheie ai cleptocrației” lui Vladimir Putin.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fiica lui Roman Abramovich, atac devastator la Vladimir Putin

Fiica lui Abramovich, Sofia, și-a ieșit din minți când a auzit că tatăl ei ar fi de partea lui Putin. Tânăra de 27 de ani susține că poporul rus nu-l susține pe liderul de la Kremlin și că războiul împotriva Ucrainei e o ambiție personală a lui Putin.

“Cea mai mare minciună a Kremlinului și cea mai de impact este propaganda că majoritatea rușilor sunt de partea lui Putin”, a scris Sofia, alături de o imagine, în care cuvântul Rusia e tăiat și e înlocuit cu cuvântul Putin: “Putin vrea război cu Ucraina”.

Sursa: Instagram Sofia Abramovich

Autoritățile britanice vor face tot posibilul să respingă orice încercare a lui Abramovich de a obține viza permanentă pentru Marea Britanie, anunță The Sun, citată de Daily Mail. Abramovich a dezmințit în trecut că ar avea vreo legătură cu Kremlinul.

În 2018, oligarhul rus a obținut cetățenia israeliană, care i-a dat dreptul să locuiască în Marea Britanie până la 6 luni.

Reclamă
Reclamă

Abramovich și-a folosit ultima dată pașaportul în luna octombrie pentru a face o scurtă călătorie la Londra, acolo unde evoluează echipa sa, Chelsea. În Londra, Roman Abramovich deține o locuință luxoasă în apropiere de Kensigton Palace, estimată la 125 milioane de lire.

Averea patronului lui Chelsea este estimată la 8,4 miliarde de lire. 

Toate informațiile despre războiul din Ucraina sunt AICI, pe observatornews.ro!

Rusia a declanșat războiul în Ucraina

Vladimir Putin a anunţat joi dimineaţă o operaţiune militară specială în regiunea ucraineană Donbas, el afirmând că scopul este apărarea oamenilor care sunt ţinta abuzurilor şi genocidului regimului de la Kiev. Potrivit CNN, Explozii puternice au putut fi auzite în apropierea capitalei, Kiev şi în Harkov.

Reclamă

Într-o intervenţie la televiziunea de stat, Putin a anunţat acţiunile militare din Donbas, cerând forţelor militare ucrainene să depună armele şi să plece acasă, potrivit agenţiilor de stat RIA-Novosti şi TASS.

Vladimir Putin: Republicile populare din Donbass au cerut ajutorul Rusiei

„Republicile populare din Donbass au cerut ajutorul Rusiei. Ca urmare, am decis să iniţiem o operaţiune militară specială. Obiectivul este de a proteja oamenii care de opt ani sunt ţinta abuzurilor şi genocidului din partea regimului de la Kiev şi, pentru ca aceasta să înceteze, vom acţiona pentru a demilitariza şi denazifica Ucraina şi îi vorm aduce în faţa justiţiei pe cei care care au comis numeroase crime sângeroase împotriva oamenilor paşnici”, a declarat Putin, conform TASS.

El a avertizat că toată responsabilitatea pentru o eventuală vărsare de sânge va reveni conştiinţei Guvernului Ucrainean, declarându-se covins că trupele ruseşti îşi vor face datoria. Liderul de la Kremlin a precizat că obiectivul Rusiei nu este să ocupe Ucraina.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:10 5 iun.

VIDEOSpania și Franța, surprize în ultimele teste înainte de Cupa Mondială! Goluri de senzație în ambele partide

23:45

Dumitru Dragomir a văzut un jucător și i-a scris lui Gigi Becali: “Ia-l imediat!”. Pe cine a propus la FCSB

23:23

Per Johansson vrea o finală de Liga Campionilor Gyor – CSM Bucureşti: “O atmosferă electrizantă”

22:58

Fabulos! Maja Chwalinska, salt uriaș în ierarhia WTA după calificarea în finala Roland Garros. Pe cât a urcat

22:56

Florentino Perez, trădat de legenda Realului! Și-a anunțat susținerea pentru Enrique Riquelme

22:28

Ziua cea mare pentru Cristi Chivu! Când anunță Inter prelungirea contractului cu antrenorul român

1 Anunț uriaș făcut de catalani! Barcelona a decis deja noul antrenor, când va pleca Hansi Flick 2 UPDATETransfer la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru i-a “suflat” un jucător lui Gigi Becali. L-a luat liber de contract 3 Farul Constanța a bifat primul transfer al verii! 4 Renato Espinosa rămâne în fotbalul românesc. La ce club Liga 1 s-a transferat 5 FCSB, gata să facă un transfer de 2 milioane de euro! Condiția pusă de Becali: „Eu pot să dau, dar …” 6 Gigi Becali, după ce Alexandru Maxim s-a transferat la Universitatea. “L-a dus Giovanni la Craiova”
Citește și