Închide meniul
Foto

Michael Jordan a reacţionat după ce fiul lui, Marcus, s-a cuplat cu fosta soţie a lui Scottie Pippen! Nu e de acord cu relaţia!

Bogdan Stănescu Publicat: 4 iulie 2023, 12:24

Comentarii
Michael Jordan a reacţionat după ce fiul lui, Marcus, s-a cuplat cu fosta soţie a lui Scottie Pippen! Nu e de acord cu relaţia!

Larsa Pippen şi Marcus Jordan / Profimedia Images

Michael Jordan a reacţionat după ce fiul lui, Marcus, s-a cuplat cu fosta soţie a lui Scottie Pippen, Larsa. Între cei doi e o diferenţă de vârstă de 16 ani, Marcus având 32 de ani, în timp ce Larsa Pippen are 48 de ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Întrebat dacă este de acord cu relaţia, Michael Jordan a replicat scurt: „Nu!”, potrivit gsp.ro.

Michael Jordan a reacţionat după ce fiul lui, Marcus, s-a cuplat cu fosta soţie a lui Scottie Pippen

Michael Jordan şi Scottie Pippen au fost colegi de echipă la Chicago Bulls. Cei doi au câştigat împreună de 6 ori titlul în NBA (1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998) cu Chicago Bulls.

În ciuda faptului că au format un tandem de temut în baschet, Scottie Pippen a mărturisit că el şi Michael Jordan nu au fost vreodată apropiaţi.

Relaţia dintre cei doi s-a deteriorat în ultimii ani, iar acum cei doi ar fi „la cuţite”. Scottie Pippen a declarat despre Michael Jordan că este egoist.

Reclamă
Reclamă

O pereche de ghete purtată de Michael Jordan, vândută pentru 1.38 milioane de dolari

O pereche de ghete purtată de Michael Jordan a fost vândută pentru 1.38 milioane de dolari. Perechea a fost adjudecată la o vânzare la licitaţie, a anunţat, joi, site-ul de vânzări online specializat Goldin, citat de AFP.

Michael Jordan, de şase ori campion al NBA în anii ’90, a purtat respectivele ghete în meciul cinci al finalei din 1997 cu Utah Jazz.

Bulls şi Jazz se aflau la egalitate (2-2) în cursul acelei finale, când Michael Jordan a ţinut să joace neapărat la Salt Lake City deşi suferea de o deshidratare accentuată cauzată de un virus.

Reclamă

Starul lui Bulls a înscris 38 pct în 44 de minute şi a marcat coşul decisiv de la trei puncte în ultimele secunde ale jocului, aducând victoria echipei sale (90-88). Chicago Bulls a câştigat titlul de campioană după o nouă victorie pe teren propriu (90-86), iar Jordan a fost ales MVP-ul meciului.

La o altă licitaţie, din luna mai, un tricou al echipei masculine de baschet a Statelor Unite, purtat de starul Michael Jordan la Jocurile Olimpice din 1992 de la Barcelona, a fost vândut pentru suma de 3,03 milioane de dolari.

Un tricou al lui Michael Jordan, cumpărat cu 10 milioane de dolari

Anul trecut, un tricou purtat de Michael Jordan la Chicago Bulls a fost vândut cu 10 milioane de dolari la o licitaţie. Este vorba de un tricoul purtat de Michael Jordan în ultimul sezon jucat pentru Chicago Bulls.

Suma reprezintă un record pentru un tricou de baschet, un record pentru orice obiect purtat la un meci, dar şi pentru obiectele care i-au aparţinut lui Jordan şi au fost scoase la licitaţie.

Iniţial, casa de licitaţii estima că tricoul va fi vândut cu 3 până la 5 milioane de dolari. Precedentul record cu privire la un tricou din spoort de colecţie a fost stabilit în luna mai, când tricoul purtat e Diego Maradona la meciul cu Anglia de la Cupa Mondială din 1986 a fost vândut cu 9,3 milioane de dolari.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:26
Barcelona – Valencia 6-0! Catalanii, recital pe Estadi Johan Cruyff
0:05
Jucătorii de la FCSB, băgaţi în şedinţă chiar pe gazon, după remiza cu Csikszereda: “E ultima oară când se întâmplă”
23:39 14 sept.
Elias Charalambous a reacționat, după 1-1 cu Csikszereda: „Să promitem mai puțin și să arătăm pe teren”
23:27 14 sept.
“Nu mai ştiu cu cine să joc” Gigi Becali anunţă un transfer după Csikszereda – FCSB 1-1: “Asta ne trebuie”
23:16 14 sept.
Gigi Becali și-a „mitraliat” echipa după 1-1 cu Csikszereda: „Jucătorii în care îmi puneam baza nu mai fac nimic”
23:07 14 sept.
“Am pierdut un an!” Gigi Becali, la pământ după Csikszereda – FCSB 1-1: “Cum să mai ajungi în play-off?”
1 UPDATEMirel Rădoi, întins pe jos în vestiar după criza nervoasă din meciul cu Farul! Medicii au intervenit imediat 2 Antrenorul lui Alanyaspor s-a convins. Mesaj după debutul lui Ianis Hagi: “Au contribuit foarte mult” 3 Carlo Ancelotti a numit singura echipă de club pe care ar mai antrena-o 4 VideoIanis Stoica a văzut roşu, dar a fost salvat de VAR! Guimaraes, gol din lovitura liberă provocată de român 5 FotoCe a postat Ianis Hagi după debutul său la Alanyaspor. Românul a fost decisiv la victoria echipei 6 Csikszereda – FCSB 1-1. Campioana României, rezultat rușinos pe terenul nou promovatei
Citește și