Închide meniul
Foto

Neluțu Varga, în vizită privată la Papa Francisc! Imagini colosale cu patronul de la CFR Cluj! Cine l-a însoțit

Publicat: 14 decembrie 2024, 14:01

Comentarii
Neluțu Varga, în vizită privată la Papa Francisc! Imagini colosale cu patronul de la CFR Cluj! Cine l-a însoțit

Neluțu Varga, în vizită privată la Papa Francisc/ AntenaSport

Neluțu Varga a fost într-o vizită la Papa Francisc, chiar la Vatican. Patronul de la CFR Cluj este o persoană extrem de credincioasă și a mers la întâlnirea privată alături de impresarul Pietro Chiodi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Neluțu Varga este unul dintre cei mai importanți oameni din fotbalul românesc. Acesta este patronul celor de la CFR Cluj, echipă care sub comanda sa a dominat Liga 1, cucerind cinci titluri consecutive între 2018 și 2022.

Neluțu Varga, în vizită privată la Papa Francisc

Neluțu Varga s-a aflat la Roma, în această perioadă, și a reușit să obțină o vizită privată la Vatican, pentru a se întâlni cu Papa Francisc.

În imaginile surprinse (vezi galeria foto de la finalul articolului), patronul de la CFR Cluj era vizibil emoționat de întâlnirea cu Papa Francisc, avându-l alături de el pe impresarul Piotr Chiodi, cel care a fost translator pentru Varga.

Totodată, în imagini se observă și faptul că Neluțu Varga îi pupă mâna Papei Francisc și poartă un scurt dialog cu acesta.

Reclamă
Reclamă

Neluțu Varga este o persoană extrem de credincioasă și i-a mulțumit divinității în urmă cu doi ani, după ce a suferit probleme grave cu inima, cauzate de eliminarea CFR-ului din Champions League: „Sincer, a fost foarte grav. Dumnezeu m-a ajutat. Toată problema mi s-a întâmplat la masă, cu familia”, spunea patronul clujenilor, conform fanatik.ro, după problemele medicale grave cu care s-a confruntat în 2022.

Neluțu Varga, mesaj despre viitorul lui Dan Petrescu

Neluțu Varga a făcut un anunț important despre viitorul lui Dan Petrescu, după U Cluj – CFR Cluj 3-2. Patronul echipei din Gruia a vorbit deschis după partida din etapa cu numărul 19.

După meci, Neluțu Varga a dat asigurări că Dan Petrescu nu va pleca de la CFR Cluj. Patronul echipei din Gruia a spus că va discuta cu staff-ul echipei marți. Neluțu Varga a mai menționat faptul că, în opinia sa, CFR Cluj a avut un joc slab în meciul cu U Cluj.

Reclamă

„(n.r. e adevărat că Dan Petrescu va pleca de la echipă?) Nici vorbă! Sunt nervos, dar mâine o să discut cu ei. Jocul mi s-a părut slab. Sunt nervos. Mâine o să vorbim”, a spus Neluțu Varga, citat de prosport.ro.

CFR Cluj a ratat ocazia de a urca pe primul loc în Liga 1, după înfrângerea cu U Cluj. „Șepcile roșii” ocupă acum fotoliul de lider, cu 33 de puncte, în timp ce echipa din Gruia este pe locul 4.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42
Portugalia – Ungaria 2-2, în preliminariile World Cup 2026. Victorii pentru Anglia, Spania și Turcia. Rezultatele serii
23:40
Qatar – Emiratele Arabe Unite 2-1. Olăroiu, pas greşit: “O mare dezamăgire!” Ce şanse mai sunt pentru World Cup 2026
23:25
VIDEOBătaie între jucători și suporteri, la Qatar – Emiratele Arabe Unite
23:13
Ce salariu are Mircea Lucescu la naţionala României? ”E umilitor dacă îl spun”
22:25
Cristiano Ronaldo, lider absolut în istoria preliminariilor pentru Cupa Mondială! Un nou record la 40 de ani
22:11
Andrei Nicolescu, prima reacție după accidentarea lui Musi: „Este o veste proastă”
1 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 2 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 3 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 4 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 5 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 6 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus”
Citește și